דיווח: טנקים של צה"ל פועלים לראשונה בפרברי העיר עזה

עדי ראייה פלסטינים מספרים על טנקים של צה"ל שנכנסו לשכונות בפאתיה הדרומיים והמזרחיים של העיר עזה • על פי הדיווחים הטנקים התקדמו בחיפוי של אש ארטילרית ומטוסי קרב • אתמול הוזרמו כוחות מילואים נוספים לרצועה • בצה"ל הדגישו כי לא מדובר בהרחבת המבצע לשלב השלישי • מקורות לבנונים מדווחים כי חמאס צפוי להודיע היום על דחיית יוזמת הפסקת האש המצרית

(2:27 דק')

טנקים של צה"ל התקדמו אל פרברי העיר עזה הלילה (שלישי) - לראשונה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה", כך מדווחים הפלסטינים.

הכוחות הישראלים התקדמו בחסות ארטילריה ואש שנורתה ממטוסי קרב, אל שכונות בפאתיה הדרומיים והמזרחיים של העיר. מדובר צה"ל נמסר, כי פעילות צה"ל נמשכת כל העת.

אתמול הזרימה ישראל עוד חיילי מילואים אל תוך שטח הרצועה. עם זאת, בצה"ל הבהירו כי לא מדובר בהרחבת המבצע לשלב השלישי, אלא בסיוע לחיילי הסדיר שכבר נלחמים בעזה.

כוחות המילואים נכנסו אל אותם המקומות בהם פעלו עד כה חיילי הסדיר, כדי לאפשר להם להתקדם קדימה - לעבר העיר עזה. "באנו ברצון ונחזור כמנצחים", אמר לחדשות 10 אחד החיילים שנכנסו לרצועה. חייל אחר הוסיף: "התחושה נפלאה והמוטיבציה גבוהה. באנו לתת עבודה ולצאת החוצה".

"שערי הגהנום נפתחו. שאלוהים יעזור לנו"

בעיר עזה מתגוררים כ-400 אלף תושבים. עדי ראייה מקומיים סיפרו כי הטנקים הישראלים התגלגלו אל אזורים ציבוריים במרדף אחר חמושים שמתגוררים בשכונות הללו.

אחד התושבים סיפר לסוכנות הידיעות AP בשיחת טלפון, כי ראה שני בנייני מגורים עולים באש. הוא אמר כי הוא מצטופף במרתף ביתו ביחד עם עוד 25 בני אדם, ביניהם אשתו ההרה והוריו והוסיף: "שערי הגהנום נפתחו. שאלוהים יעזור לנו".

בכיר במשרד הבריאות הפלסטיני אמר לסוכנות הידיעות כי התקבלו עשרות קריאות לאמבולנסים, אך הם לא יצאו לסייע לתושבים בגלל הלחימה.

ולמרות המחיר הכבד שמשלמים תושבי רצועת עזה על המשך מבצע "עופרת יצוקה", מקורות לבנונים בכירים המקורבים לארגון אמרו אמש לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי חמאס צפוי לדחות את היוזמה המצרית להפסקת אש.

לדברי אותם מקורות, משלחת חמאס ששבה מקהיר בשעות הלילה, תמסור את התגובה השלילית של הארגון לשר המודיעין המצרי עומאר סולימן במהלך היום. דברים אלה סותרים את דבריו של ראש ממשלה חמאס בעזה, איסמעיל הנייה שאמר ממקום מחבואו כי יהיה מוכן לשקול יוזמות להפסקת אש בדרום.