קהיר: דם הפלסטינים משמש דלק לבחירות בישראל

ממשלו של מובארק ממשיך לשגר מסרים כפולים, ולגנות את ישראל ואת חמאס לסירוגין • שר החוץ המצרי מתח ביקורת חריפה על ישראל במסיבת עיתונאים שקיים בקהיר ואמר כי מצרים אינה מבינה מדוע המבצע נמשך • הוא התייחס גם לסוגיית המנהרות ואמר "אנו מכירים בהן, כי המנהרות משמשות למעבר מזון ומצרכים חיוניים לעזה למרות המצור הישראלי"

(24 שניות)

"מצרים אינה מבינה מדוע המבצע בעזה נמשך" - כך אמר אמש (שני) שר החוץ המצרי, אבו אל-ריט, במסיבת עיתונאים שקיים בקהיר. "מכעיס אותנו, המצרים, לראות את דם הפלסטינים, שמשמש דלק לבחירות הישראליות".

לשכתו של מובארק כבר פרסמה הודעת גינוי חריפה לפעילות הקרקעית בעזה, הודעה לה קדמו התבטאויות מצריות אחרות, שתלו את האשמה במבצע בחמאס דווקא.

אבו אל-ריט עצמו אמר לפני כשבוע וחצי כי הירי של החמושים הפלסטינים מהווה תירוץ לתקיפות של חיל האוויר ברצועה. "שיגור הרקטות העניק לישראל את האפשרות לתקוף את עזה על מגש של זהב", אמר אבו אל-ריט.

הנייה: נתייחס בפתיחות ובחיוב לכל יוזמה מדינית »
תיעוד מיוחד ממסדרונות ביה"ח שיפא בעזה »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

ומובארק אמר "הזהרנו מספר פעמים כי הסירוב לחידוש הרגיעה יגרום לישראל לפתוח בתוקפנות בעזה", אמר מובארק. "ההתנגדות תישא באחריות כלפי העם הפלסטיני".

בהמשך דבריו אמש, התייחס אל-ריט גם לסוגיית המנהרות, סוגייה העומדת במרכז המשא ומתן על הפסקת מבצע "עופרת יצוקה" ואמר "הן ישנן, ואנו מכירים בהן, כי הן משמשות למעבר מזון ומצרכים חיוניים לעזה למרות המצור הישראלי". הוא רמז גם, כי ארצו תתנגד לנוכחות של כח בין לאומי שיפקח באזור ואמר "מצרים יכולה לשלוט על שטחיה".