"יותר מ-80% מתושבי רצועת עזה זקוקים למזון בדחיפות"

ראש תוכנית המזון של האו"ם קראה לישראל לאפשר העברה של סיוע הומניטרי לאזור. לדבריה תושבי רצועת עזה מתקשים יותר ויותר למצוא מזון, השווקים הולכים ומתרוקנים ממצרכים והקמח במאפיות הולך ואוזל

ראש תוכנית המזון של האו"ם (WFP) אומרת הערב (שישי) כי יותר מ-80% מתושבי רצועת עזה זקוקים למזון בדחיפות, וקראה לישראל לאפשר העברה של סיוע הומניטרי לאזור.

שלושה בכירי חמאס עזבו את עזה לעבר קהיר »
אונר"א: נשקול לחדש את הפעילות בשטחי הרצועה »
הקבינט החליט: צה"ל ימשיך לפעול ברצועה »

לדברי בכירה בארגון, תושבי רצועת עזה מתקשים למצוא מזון, השווקים הולכים ומתרוקנים ממצרכים, הקמח במאפיות הולך ואוזל ואנשים חוששים יותר ויותר לעזוב את בתיהם.

בהצהרה ששיחרר הארגון, אשר המטה המרכזי שלו יושב ברומא, דווח כי בכיר בתוכנית המזון נשלח לירושלים על מנת להאיץ ברשויות בישראל לאפשר העברה של ציוד לסיוע.

עוד נמסר מהארגון כי במהלך השבועיים האחרונים כי הועבר מזון למעל 70,000 בני אדם במהלך ההפוגות בלחימה. המזון הועבר לבית החולים בעזה, וקמח הועבר למאפיות שעדיין פועלות ברחבי הרצועה. בנוסף צויין כי יכולתו של הארגון להעביר מזון לאוכלוסיה ברצועה נפגעה בשל התנאים המסוכנים באזור.

בישראל מתעקשים: אין משבר הומניטרי בעזה

כבר בשבוע שעבר אמר ראש השב"כ, יובל דיסקין, בסקירה ביטחונית לחברי הקבינט המדיני-ביטחוני כי בניגוד לדיווחים ברשתות הפלסטיניות "אין משבר בעזה". על אף דבריו של דיסקין, החליט שר הביטחון לפתוח את המעברים לעזה על מנת להכניס לרצועה ציוד הומניטרי: מזון ותרופות. המעברים נפתחו מאז החלה המתקפה בעזה מספר פעמים על מנת למנוע מצב בו יאזלו לפלסטינים מוצרים בסיסיים.

גם שרת החוץ, ציפי לבני, שנפגשה בשבוע שעבר עם שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, הבהירה כי
"אין משבר הומניטרי ברצועת עזה.ישראל מספקת סיוע הומניטרי מקיף לרצועה תוך כדי המבצע, ואף מרחיבה אותו מדי יום. חמאס הוא האחראי למתרחש ברצועת עזה, והוא האחראי לסבל של התושבים שם".