חמאס קורא לאנשיו בגדה לצאת למחות נגד שלטון אבו מאזן

ארבע שנים לאחר הבחירות לרשות הפלסטינית מכריז חמאס על קץ שלטונו החוקי של אבו מאזן בגדה. הארגון קורא לאנשיו לצאת ולהפגין נגד הרשות לאחר תפילות יום השישי. שר הביטחון הטיל הלילה סגר על שטחי יהודה ושומרון

חמאס מפרסם היום (שישי) קריאה לכלל הציבור הפלסטיני בגדה לצאת להפגין נגד ישראל ונגד יו"ר הרשות, אבו מאזן. לטענת חמאס היום, ה-9 לינואר 2009, ארבע שנים לאחר הבחירות, הלגיטימציה של הרשות תמה ואבו מאזן אינו יושב הראש שלה עוד.

בטלוויזיה של הארגון נאמר הבוקר כי "אבו מאזן לעולם לא ייצג שוב את הציבור הפלסטיני".

עם זאת, חמאס אינו יכול לעשות שימוש באנשי הזרוע הצבאית של הארגון בגדה כדי להתסיס את ההמונים, מאחר ואנשי הזרוע הצבאית של הארגון בגדה נעצרו על ידי הפתח. אנשי חמאס קראו לתומכיהם בגדה לצאת ולהפגין בתום תפילות יום השישי.

בחודש נובמבר הודיע יו"ר הרשות כי אם המגעים לפיוס בין פתח וחמאס לא ירשמו התקדמות הוא יכריז על בחירות כלליות בתחילת שנת 2009.

בתוך כך החליט שר הביטחון אהוד ברק על הטלת סגר כללי על שטחי יהודה ושומרון החל משעות הלילה ביום חמישי. הסגר יוסר במוצאי שבת בחצות. במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים, בכפוף לאישור מנגנוני התיאום והקישור.

כמו כן, במזרח ירושלים ובעיר העתיקה המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לקראת תפילות יום השישי בהר הבית.

3000 שוטרים יתפרשו באזור הר הבית מחשש להפרות סדר והכניסה למתחם תותר רק לגברים בני חמישים ומעלה בעלי תעודת זהות כחולה. במקביל נערכים במשטרה גם לאפשרות של הפרות סדר במחוז הצפוני, מחשש להפנות רבות משתתפים בגנות בלחימה בעזה, ובמטרה למנוע חסימות צמתים, והפרעה לסדר הציבורי.