חמאס הודיע כי הוא דוחה את החלטת מועצת הביטחון

נציג הארגון בלבנון אמר כי מחר תצא משלחת של חמאס למצרים, כדי לדון במתווה אותו הציעה קהיר להפסקת אש. בינתיים, הוא הוסיף, ארגונו אינו מעוניין בהחלטת האו"ם

"תנועת חמאס אינה מעוניינת בהחלטת מועצת הביטחון" כך אמר הבוקר (שישי) נציג הארגון בלבנון, אסאמה חמדאן.

חמאדן אמר כי מחר תצא משלחת מטעם הלשכה המדינית של חמאס לקהיר, כדי לדון ביוזמה המצרית. הוא הוסיף כי על ישראל לנצור את האש ראשונה.

במקביל, חמושי חמאס ברצועה מגבירים את הירי לעבר שטח ישראל הבוקר. מטח של למעלה מ-15רקטות החריד את מנוחת תושבי הדרום, שהתעוררו לצליליה של אזעקה עולה ויורדת ולרעשי הפיצוצים. רקטה שנחתה במועצה האזורית אשכול גרמה לפציעתו של אדם אחד. מצבו מוגדר קל, נזק נגרם למבנים.

מועצת הבטחון קוראת להפסקת אש מיידית בעזה »
הקבינט יכריע הבוקר: להרחיב את המבצע או להפסיק אותו »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

באר שבע הייתה הראשונה לספוג מטח של ארבע רקטות בשעה 07:00 בבוקר. כולן נפלו בשטחים פתוחים, איש לא נפגע ולא נגרם נזק. מאוחר יותר נרשמו שתי נפילות באזור אשדוד. רקטות נפלו גם באשקלון ובשדרות.

ובתוך כך, מקורות מצרים מסרו הבוקר לעיתון "אל חיאת'" היוצא לאור בלונדון כי בשיחות שקיים אתמול ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן עם ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף (מיל') עמוס גלעד טרם התקבלה תגובה רשמית ליוזמה המצרית מישראל.

המקורות מסרו כי ירושלים מעוניינת ברגיעה ארוכת טווח בעזה, וכי השאלה היא מה מידת ההסכמה של חמאס לכך. המקורות המצרים דיווחו עוד, כי במקביל לבקשת קהיר להפסיק את התוקפנות הישראלית בעזה הם שללו אפשרות שישראל תסיג כוחותיה מהרצועה, אלא במקרה של "הימצאות מנגנון פיקוח בינלאומי ועסקה שלמה", כך לדבריהם.

דובר משרד החוץ המצרי מסר כי לאחר שתתבררנה סמכויותיו של מנגנון הפיקוח הבינ"ל בעזה, ישראל תסכים על נושא זה בתוך מספר ימים.

מועצת הביטחון של האו"ם אישרה הלילה, לאחר דיונים מרתוניים את החלטה 1860 שקוראת להפסקת אש מיידית בעזה. במסגרת ההחלטה יופסק ירי הטילים לעבר ישראל במקביל לנסיגת כוחות צה"ל מהרצועה.

החלטת 1860 מציבה את ישראל בפני צומת דרכים לא פשוט - להפר אותה ולהרחיב את הפעולה, או לצאת מעזה ולסיים את המבצע. זו ההחלטה עימה יצטרך להתמודד הבוקר הקבינט המדיני-ביטחוני שמכונס לישיבה המכריעה.