אלי ישי: העולם הפך ללוביסט של הנייה והחמאס

תגובות חריפות בישראל על החלטת מועצת הביטחון של האו"ם שקוראת להפסקת אש מיידית בעזה • שר התעשייה והמסחר אמר כי לדעתו ירושלים אינה צריכה לאמץ את ההחלטה שנוגדת את האינטרס הישראלי • שרת החוץ אמרה כי דרך הפעולה היחידה שתנחה את הממשלה היא זו של ביטחון אזרחי ישראל וזכותה להגנה עצמית

"ישראל פעלה, פועלת ותפעל אך ורק על פי שיקוליה, ביטחון אזרחיה וזכותה להגנה עצמית" - כך אמרה הבוקר (שישי) שרת החוץ בתגובה להחלטה 1860 של מועצת הביטחון, שקוראת להפסקת אש מיידית בעזה.

שר התמ"ת, אלי ישי היה תקיף יותר בתגובתו ואמר "העולם הפך ללוביסט של הנייה והחמאס. לא יקרה דבר אם החלטה זו תישאר על הנייר. רק האינטרס של ישראל חשוב".

כאמור, לאחר דיונים מרתוניים במהלך הלילה אימצה היום מועצת הביטחון את החלטה 1860 שקוראת להפסקת אש מיידית בעזה, במסגרתה יופסק ירי הטילים לעבר ישראל במקביל לנסיגת כוחות ישראל מהרצועה.

בהחלטה מצויין גם כי על ישראל לפתוח את המעברים לרצועה, וכי יש למנוע את המשך הברחות הנשק אל תוך הרצועה, אך לא מפורט מתי וכיצד יבוצעו צעדים אלו. כל חברות המועצה תמכו בהסכם, למעט ארצות הברית, שנמנעה בשל רצונה למצות את המו"מ במסלול המצרי קודם להחלטה.

צ'יקו מנשה, הכתב המדיני של חדשות 10 אומר, כי בישראל לא מרוצים מההחלטה - שאין בה קריאה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, שאינה מסדירה באופן ברור את נושא הברחות הנשק לעזה ושקוראת לפתיחה של המעברים לעזה.

הבוקר יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני בקרייה בתל אביב לישיבה דחופה כדי לדון בהחלטת מועצת האו"ם ובהמשך המבצע בעזה. במקביל נשקלת גם הפסקת אש זמנית לשם משא ומתן.