עמוס גלעד ייצא למצרים לדון בהפסקת האש עם עזה

במקביל לחידוש הלחימה ברצועת עזה, ייצא ראש האגף הביטחוני-מדיני לקהיר כדי לדון בהצעה המצרית-צרפתית לסיום המלחמה • בינתיים הקבינט החליט להמשיך המבצע הקרקעי ובמקביל לדון בהצעות השונות לסיום הלחימה באזור • הפלסטינים מדווחים על ארבעה הרוגים בתקיפה של רכב בבית להיא

( 55 שניות)

ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, יצא מחר לשיחות במצרים, ככל הנראה על מנת לקדם את המגעים להפסקת אש, כך נודע הערב (רביעי). במסגרת הביקור במצרים, יבדוק גלעד את הנכונות המצרית להפעיל מנגנונים חדשים שיטפלו בהברחות אמצעי הלחימה לעזה.
ישראל מכחישה כי הסכימה להפסקת אש»
הקבינט: ממשיכים במבצע, במקביל מדברים»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

נביל עמרו, יועצו של יושב ראש הרשות הפלסטינית, אמר לסוכנות הידיעות "מען" כי אבו מאזן יבקר גם הוא מחר בקהיר כדי לקיים שיחות עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, ככל הנראה בנושא השגת הפסקת אש בין ישראל לחמאס ברצועת עזה.

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי טען מוקדם יותר כי הפלסטינים וישראל הסכימו להצעה המצרית-צרפתית להפסקת אש מיידית. בירושלים ובעזה הכחישו את ההודעה וטענו כי הדיונים בנושא נמשכים ועוד לא הגיעו לשום החלטה.

מוקדם יותר החליטו שרי הקבינט, בתום פגישה של מספר שעות כי המבצע הקרקעי ברצועת עזה ימישך במתכונתו הנוכחית, כלומר, הכוחות לא ירחיבו את הכניסות לאזורים המאוכלסים ברצועה. השרים החליטו עוד לדחות את ההחלטה על מעבר לשלב הבא של המבצע, למועד שאינו ידוע. במקביל הודיעו גורמים מדיניים כי הדיונים בנושא הפסקת אש ברצועה יימשכו.

ובתוך כך, ההפוגה הזמנית עליה הכריזה ישראל על מנת לאפשר כניסת מזון וציוד הומניטרי לעזה, הסתיימה בשעה 16:00 אחר הצהריים ומייד נחתו שתי רקטות באזור באר שבע. לא היו נפגעים אך נגרם נזק למבנה.

במקביל דווח כי הלחימה בין צה"ל לכוחות חמאס ברצועה עצמה התחדשה וכי קולות ירי נשמעים באזורי החיכוך בין הצדדים. הפלסטינים מדווחים על ארבעה הרוגים לאחר שרכב שהיה על הכביש בבית להיא הופצץ.

חמאס: לא נדון בהפסקת אש קבועה

בכיר חמאס, מוסא אבו מרזוק, הבהיר היום כי "לא יהיה שום דיון על הפסקת אש קבועה עם ישראל". בשיחה עם סוכנות הידיעות AP, אמר אבו מרזוק, שתפקידו הרשמי הוא סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, כי הנהגת הארגון בדמשק קיבלה לידיה מספר הצעות להפסקת אש זמנית עם ישראל וכי כעת הן נלמדות.