ההפוגה הסתיימה: הקבינט החליט על המשך המבצע הקרקעי

הסתיימה הפסקת האש הקצרה שעליה הכריזה ישראל, והלחימה בעזה התחדשה • חמאס שיגר שתי רקטות שנחתו באזור באר שבע, לא היו נפגעים אך נגרם נזק • ברצועה עצמה חידש חיל האוויר את התקיפות ונשמעים קולות ירי באזורי החיכוך בין צה"ל לחמאס • הקבינט החליט להמשיך במבצע לצד קיום דיונים בהפקסת אש

(2:19 דק')

ההפגונה הזמנית עליה הכריזה ישראל היום (רביעי) על מנת לאפשר כניסת מזון וציוד הומניטרי הגיעה לסיומה בתום שלוש השעות שנקבעו לה. שתי רקטות נחתו באזור העיר באר שבע, אין נפגעים אך נגרם נזק למבנה. הקבינט הודיע במקביל כי החליט שימשיך לדון בהצעות להפסקת אש, אך המבצע הקרקעי יימשך במתכונתו הנוכחית. הקבינט הודיע גם שדחה את ההצבעה על הרחבת המצבע הקרקעי וכניסה למרכזי הערים ברצועה.

הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

במקביל דווח כי הלחימה בין צה"ל לכוחות חמאס ברצועה עצמה התחדשה וכי קולות ירי נשמעים באזורי החיכוך בין הצדדים.

בשעה 13:00 בצהריים נצר צה"ל את האש לשלוש שעות על מנת לאפשר לאוכלוסייה בעזה להצטייד במזון ובתרופות. גורם צבאי מסר כי ישראל מתכננת לעצור לשלוש שעות בכל יום את פעילותה הצבאית ברצועת עזה. זאת בכדי לאפשר "מסדרון סיוע הומניטרי" לאוכלוסייה שם.

בישראל ובעזה מכחישים את הודעתו של נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, כי קיבלו את ההצעה המצרית-צרפתית להפסקת אש. שרי הקבינט עדיין מכונסים ודנים בהצעה, אולם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, מיהר והצהיר זמן קצר קודם לכן כי ישראל והרשות הפלסטינית כבר קיבלו את היוזמה המצרית להפסקת אש ברצועת עזה.

בנוסף גוברים הסיכויים ששליחים ישראלים ייצאו בקרוב לקהיר, וישראל תבקש לבדוק את הנכונות המצרית להפעיל מנגנונים חדשים שיטפלו בהברחות אמצעי הלחימה לעזה.

חמאס: לא נדון בהפסקת אש קבועה

ועל רקע הדברים הללו, מוקדם יותר היום הבהיר בכיר חמאס, מוסא אבו מרזוק, כי "לא יהיה שום דיון על הפסקת אש קבועה עם ישראל". בשיחה עם סוכנות הידיעות AP, אמר אבו מרזוק, שתפקידו הרשמי הוא סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, כי הנהגת הארגון בדמשק קיבלה לידיה מספר הצעות להפסקת אש זמנית עם ישראל וכי כעת הן נלמדות.