"אל תטרחו להשאירם בחיים - תהרגו אותם מיד"

תמלילי שיחות הטלפון בין המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור במומביי שמתפרסמים כעת, מגלים כי הם קיבלו במהלך הפעולה הוראות מפורטות משולחיהם. "תירו בהם אם תצטרכו", אמרו המתכננים למחבלים בבית חב"ד

"יש לירות בחטופים אם יהיה בכך צורך. אם אתה חש מאוים אל תטרח להחזיקם בשבי, תהרוג אותם מיד", כך אמרו מתכנני מתקפת הטרור במומביי לאחד החוטפים שהשתלטו על בית חב"ד. הדברים התגלו בתמלילי שיחות הטלפון של החוטפים שהציגו השלטונות ההודים כהוכחות בפני פקיסטן. בסדרת הפיגועים שאירעו בעיר בחודש נובמבר האחרון נהרגו כ-164 בני אדם, בהם שליחי חב"ד גבריאל ורבקה הולצברג.

תמלילי השיחות מראים כי עשרת המחבלים שביצעו את הפיגועים היו בקשר הדוק עם מתכנני המעשים במהלך הפעולה. לטענת רשויות הודו המתכננים היו חברי ארגון לשקר א-טייבה שמקורו בפקיסטן.

"יש לנו שלושה זרים, כולל אישה", אמר אחד החמושים בשיחת טלפון שנערכה מתוך אחד מבתי המלון שהותקפו. התשובה שקיבל מעבר לקו הטלפון היתה: "תהרוג אותם". מיד לאחר ירה המחבל בתוך המלון.

עוד עולה כי כ-24 שעות לאחר תחילת המתקפה הורו המתכננים לחוטפים "להיות חזקים בשם אללה". "עלייך להלחם, מדובר ביוקרה של האיסלאם. אתה עלול להיות עייף או ישנוני, אך מפקדי האיסלאם השאירו הכל מאחוריהם, אמהות ואבות", נאמר. עוד התגלה בתמלילים כי החמושים קיבלו הוראה מספר פעמים להימנע מהרג חטופים מוסלמים.

אמש אמר ראש ממשלת הודו כי הוא אינו מאמין שהחוטפים פעלו לבדם וכי הוא סבור שלסוכנויות רשמיות של פקיסטן היתה יד בדבר. בפקיסטן דחו את ההאשמות וטענו שהודו מקיימת מתקפה תקשורתית ודיפלומטית נגד פקיסטן.