לשכת רה"מ: ישראל רואה בחיוב דיאלוג לקידום הפסקת אש

לאחר שעות ארוכות של דיון בהצעת הפסקת האש המצרית, פרסמה לשכת רה"מ הודעה בה ישראל מודה למצרים ולצרפתים על ניסינותיהם לקדם פתרון "להפסקת פעולות הטרור" • ישראל, כך נאמר בהודעה, "רואה בחיוב דיאלוג לקידום הפעולות הללו" • שרי הקבינט עדיין דנים בהצעה המצרית • עם זאת, בחמאס מבהירים: לא יהיה שום דיון על הפסקת אש קבועה עם ישראל

"ישראל פועלת על מנת להביא לשיפור המציאות הביטחונית בדרום הארץ" - כך נכתב בהודעת לשכת ראש הממשלה שפורסמה בצהריים (רביעי), לאחר שעות ארוכות בהן דנו שרי הקבינט בהצעת הפסקת האש המצרית-צרפתית.

ישראל נצרה את הירי ברצועה לשלוש שעות בצהריים »
אשקלון: רקטה התפוצצה בחצר בניין. לא היו נפגעים »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

"ישראל מודה לנשיא מצרים ולנשיא צרפת על מאמציהם לקדם פתרון להפסקת פעולות הטרור מעזה, ורואה בחיוב דיאלוג בין גורמים מצרים וישראלים על מנת לדון בקידום סוגיות אלה" - לשון הודעת לשכת ראש הממשלה. עם זאת, שרי הקבינט עדיין מכונסים ודנים בהצעה המצרית.

ועל רקע הדברים הללו, מוקדם יותר היום הבהיר בכיר חמאס, מוסא אבו מרזוק, כי "לא יהיה שום דיון על הפסקת אש קבועה עם ישראל". בשיחה עם סוכנות הידיעות AP, אמר אבו מרזוק, שתפקידו הרשמי הוא סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, כי הנהגת הארגון בדמשק קיבלה לידיה מספר הצעות להפסקת אש זמנית עם ישראל וכי כעת הן נלמדות.

יועץ רה"מ: ישראל מנהלת מו"מ עם קהיר

דבריו של אבו מרזוק מגיעים על רקע האמירות מירושלים, לפיהן ישראל תסכים להפסקת אש רק בתנאי שזו תכלול הפסקה מוחלטת של הירי מעזה לעבר ישראל והפסקת הברחת הנשק לעזה.

גורמים בכירים בירושלים אמרו מוקדם יותר היום, כי ישראל כבר מנהלת משא ומתן עם קהיר ועם גורמים מערביים על ההצעה לרגיעה ברצועה. "מתקיימים מגעים עם הצדדים המתאימים על התנאים להפסקת אש - וזו תהא חייבת לכלול הפסקה מוחלטת של הירי מעזה לישראל וסיום מוחלט של הברחת הנשק לרצועה", אמר מארק רגב, יועץ ראש הממשלה לתקשורת הזרה.

גורם ישראלי נוסף, שהעדיף להישאר בעילום שם אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס", כי התוכנית המצרית עדיין נמצאת בשלבי גיבוש והוסיף כי המשא ומתן מתמקד כעת בפרטיה.