סולאנה: הפסקת אש ברצועת עזה אפשרית בקרוב

בעוד שרי הקבינט מכונסים לדיון במתווה המצרי להפסקת אש, האחראי על מדיניות החוץ באיחוד האירופי אופטימי באשר לסיכויים להשיג הסכם בקרוב • סולאנה המבקר בקהיר אמר כי ישנה גם אפשרות לפגישה בין אולמרט למובארק כדי לדון על הנושא • בתוך כך, סוכנויות הידיעות מדווחות כי צה"ל יפסיק היום את הירי לעזה בין השעות 13:00 ל-16:00 • מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה

הפסקת אש ברצועת עזה אפשרית, כך אמר היום (רביעי) האחראי על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חביאר סולאנה. הוא אמר את הדברים בראיון לתחנת רדיו ספרדית.

סולאנה הוסיף, כי מדינות ערב רואות בחיוב את ההצעה להפסקת אש שהציגה מצרים, וכי ראש הממשלה אהוד אולמרט, עשוי להיפגש עם נשיא מצרים, חוסני מובארק.

סולאנה שמבקר בקהיר אמר את הדברים לאחר פגישה עם מובארק. הוא צפוי להגיע לביקור בישראל ומשם להמשיך בדרכו לטורקיה.

אשקלון: רקטה התפוצצה בחצר בניין. לא היו נפגעים »
פרס: אנו לא רוצים שעזה תהיה לוויין של איראן - יש להפסיק הטרור »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

ובתוך כך, סוכנויות הידיעות מדווחות הבוקר כי צה"ל צפוי להפסיק את הירי לעבר רצועת עזה למשך שלוש שעות ביום - בין 13:00 ל-16:00. דיווח זה מתקבל על רקע ישיבת הקבינט, שם דנים השרים במתווה המצרי להפסקת אש. מדובר צה"ל טרם התקבלה תגובה.

קהיר לחמאס: יש להתגמש בתנאים להפסקת אש

במקביל, מדווח הבוקר העיתון "אל חיאת'" היוצא לאור בלונדון כי קהיר ביקשה מחמאס לנהוג באחריות כלפי העם הפלסטיני היושב ברצועה - ולהוריד את רף התנאים שהם הציבו להפסקת אש.

ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, נפגש אתמול עם משלחת חמאס והציג להם הצעה של "הפסקת האש, הקמת ממשלת הסכמה לאומית ותהדייה ללא תנאים".

חברי הלשכה המדינית של חמאס, עמאד אלעלמי ומחמד נצר, שנפגשו עם סולימאן סירבו להתייחס לתוכן הפגישה והסתפקו במענה לקוני. "שמענו את הרעיונות המצרים, כעת אנו חייבים לחזור לדמשק להתייעצויות ואז לשוב עם תשובות" - כך לדבריהם.