פגיעה ישירה בבניין מגורים בשדרות. 16 לקו בחרדה

נמשך הירי לעבר ישובי הדרום: 2 רקטות נפלו בשטח פתוח באשקלון -לא ידוע על נפגעים או נזק. מוקדם יותר נפלו שתי רקטות קסאם בשדרות. האחת פגעה ישירות בבניין מגורים ליד תחנת המשטרה ואחרת נפלה בחצר בית בעיר. 16 בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם למבנים. מאז שעות הבוקר נורו לעבר ישראל כ-40 רקטות

(2:22 דקות)

שתי רקטות נפלו הערב בשטח פתוח באזור העיר אשקלון, לא ידוע על נפגעים או נזק. מוקדם יותר פגעה רקטת קסאם פגיעה ישירה בבניין מגורים הסמוך לתחנת המשטרה בשדרות. במקום שישה נפגעי חרדה. נזק נגרם למבנה. רקטה נוספת נפלה בחצר בית בעיר, 10 בני אדם לקו בחרדה ונזק קל נגרם למבנה.

טווח המצב המיוחד בעורף יורחב ל-40 ק"מ מרצועת עזה »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »
ביתור הרצועה מגביל את התנועה של חמאס »

מאז שעות הבוקר נורו לעבר ישראל כ-40 רקטות. בשעות הצהריים המאוחרות פגעה רקטה אחת בלול ביישוב במועצה האזורית אשכול - שני בני אדם נפצעו קל, למקום נגרם נזק רב. רקטת קסאם נוספת נפלה סמוך למוסד חינוכי גדול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מוקדם יותר פגעה רקטה במבנה באשדוד - אדם אחד נפצע קל משאיפת עשן, למקום נגרם נזק. הפצוע פונה לקבלת טיפול בבית החולים "קפלן" ברחובות. בשדרות נפגעה אישה באורח קל לאחר שביתה נפגע מפגיעה ישירה של רקטה שנחתה בעיר. ארבעה בני אדם לקו בחרדה. כמו כן, התפוצצו שתי רקטות באזור המועצה האזורית שער הנגב, לא ידוע על נפגעים או נזק.

שיגור הרקטות מגיע בעקבות חיסול של בכיר חמאס - חוסאם חמדאן שעסק בירי לעבר ישראל.

ובינתיים ברצועה: נמשכת פעולת צה"ל

34 חיילי צה"ל נפצעו עד כה ביממה הראשונה של הפעולה הקרקעית ברצועת עזה. שלושה נפצעו קשה, אחד בינוני ומצבם של השאר מוגדר קל. אש מרגמות שירו לוחמי חמאס במהלך הלילה לעבר כוח גולני בצפון הרצועה היא שגרמה לרוב הנפגעים. בצה"ל מדווחים כי עשרות מחבלים נהרגו בפעולה, אך נמנעים מלפרסם מספר רשמי.

הבוקר ביתרו כוחות צה"ל את הרצועה לשלושה חלקים, לאחר שהשתלטו על ציר קרני ועל אזור נצרים. רשת אל ג'זירה מדווחת על טור של 150 טנקים העושה את דרכו לעומק הרצועה.

בשטח הרצועה פועלים כל העת כוחות של אלפי לוחמים מגולני, הצנחנים, גבעתי, הנדסה ושריון. התקדמות הכוחות נעשית על פי תכניתם של מפקד פיקוד הדרום ומפקד אוגדת עזה. עיקר הלחימה מתבצע בצפון הרצועה, משם מתבצע מרבית ירי הרקטות לעבר ישובי הדרום. מעל הכוחות הקרקעיים מרחפים מסוקי "קוברה", שמסייעים להרחיק את אנשי החמאס מהכוחות.