מומביי: המחבלים תיכננו לרצוח 5,000 בני אדם

הפרטים שמאחורי מתקפת הטרור במומביי ממשיכים להתבהר • לפי גורם רשמי בהודו, התוקפים תיכננו לחסל לפחות 5,000 בני אדם במתקפה • מספר ההרוגים בפיגועי התופת ירד מ-195 ל-174 עקב ספירה כפולה של חלק מהגופות • שר הפנים ההודי התפטר מתפקידו • בצהריים ימריא צוות המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה כדי לסייע בזיהוי הגופות שהוצאו מהריסות בית חב"ד

(8:31 דק')

חקירת מתקפת הטרור במומביי נמשכת גם הבוקר (ראשון). לפי גורם רשמי במדינה, המחבלים תיכננו לחסל 5,000 איש בפעולה.

סגן מושל מדינת מהרשטרה שבהודו אמר כי "נמצאה ברשותם כמות תחמושת שמעידה על כך שהם תכננו לרצוח אלפי אנשים" לדבריו, ברשות המחבלים היו מכשירי ניווט, טלפונים לווייניים וכלי-נשק מתוחכמים.

השלטונות ההודיים דיווחו כי מספר ההרוגים בפיגועי התופת ירד מ-195 ל-174. זאת, עקב ספירה כפולה של חלק מהגופות. בעקבות האירועים, הודיע שר הפנים ההודי שיבראג' פאטיל, לראש הממשלה, מנמוהן סינג על התפטרותו.

צוות זיהוי פלילי יסייע בזיהוי הגופות

בתוך כך, נמשך הליך זיהוי הגופות שחולצו מבית חב"ד. עד כה זוהו שש גופות, מתוך תשעת ההרוגים במתקפת הטרור בבית חב"ד.

בצהריים ימריא להודו צוות המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה כדי לסייע בזיהוי הגופות שהוצאו מהריסות המבנה. הצוותים במקום נתקלו בקשיים כיוון שמצב הגופות קשה מאד, בעקבות הזמן הרב שששל הנראה עבר מרגע הרצח עד החילוץ מהבית וכתוצאה מהפגיעות הקשות שספגו מירי מסיבי של רימונים וטילים שירו הכוחות ההודים ומטעני חבלה שהופעלו בבית. הצוות יטפל גם בהבאת גופות הישראלים לארץ.

שליחי זק"א במומביי דיווחו ביממה האחרונה על קשיים שמערימים בפניהם השלטונות ההודים בהליך זיהוי הגופות והפרדתן מגופות מאות הנרצחים האחרים בפיגועים.


עד כה נמסרו לפרסום שמותיהם של חמישה מהנרצחים: הרב גבי הולצברג, שליח חב"ד למומביי ורעייתו רבקי הולצברג. יוכבד אורפז, בת ששים ואחת מגבעתיים שטיילה בהודו עם ילדיה ונכדיה.
בן ציון קורמן, משגיח כשרות בעל אזרחות ישראלית ואמריקנית וחברו אריה טייטלבאום, גם הוא משגיח כשרות. הרוגה נוספת היא יהודיה ממקסיקו.

יוסי לוי, דובר משרד החוץ אמר היום כי עד כה זוהו בוודאות שש גופות שהוצאו מבית חב"ד. יש קושי בזיהוי של גופות, לפחות אחת מהן. יש ארבעה מנותקי קשר, שטרם יצרו קשר.

לוי סיפר כי ישראל הציעה סיוע להודו בתחומים המודיעיניים והצבאיים וכן בזיהוי ואמר כי יש הרבה רצון טוב לסייע מצד ההודים. לוי הוסיף כי ביחס ללקחים עתידיים, "אנו לומדים כל הזמן מניסיון האירועים, מפיקים לקחים. אני מניח שגם בעקבות האירועים הללו יושגו הלקחים המתאימים".