אולמרט: מקומם של האנשים האלה בבית הכלא

ראש הממשלה הגיב בחריפות לדברים שנאמרו על ידי מתנחלים בחברון, כנגד חיילי צה"ל • "אולמרט אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "נמאס לנו מכל האלימות הזו, האלימות המילולית שמביאה לאלימות פיזית, ואנחנו לא ניתן לזה יד" • "אני מצפה לשמוע מהשר לביטחון פנים ומשר המשפטים מה נעשה נגד אותם האנשים" הוסיף אולמרט • גם בצה"ל זועמים על דברי המתנחלים מחברון הבוקר שייחלו לחיילי צה"ל "שכולם יהיו גלעד שליט", ומנסים לאתר את הדוברים

ראש הממשלה הגיב הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה בחריפות לדברים שאמרו מתנחלים בחברון, אשר ייחלו לחיילי צה"ל "שיהיו כמו גלעד שליט". אולמרט אמר כי "מקומם של האנשים האלה בכלא, נמאס כבר מהאלימות שלהם".

במערכת הביטחון פועלים לאתר בחברון ובקריית-ארבע את המתנחלים שאיימו לפגוע בחיילי צה"ל. בצה"ל זועמים על הדברים ורואים בכך חצייה של כל הקווים האדומים. במקביל נודע כי המתנחלים פגעו הבוקר בגדר הביטחון של ההתנחלות בקריית ארבע, שאמורה להגן עליהם מפני חדירות מחברון הפלסטינית. במערכת הביטחון מעריכים את הנזק במאות אלפי שקלים.

בפינוי המאחז שהתבצע הלילה, השתתפו חיילי צה"ל וכוחות של משטרת יהודה ושומרון. פעיל הימין הקיצוני, נועם פדרמן, שעל שמו קרוי המאחז, נעצר במהלך הפינוי בחשד כי שבר את רגלו של אחד השוטרים במקום. במהלך הפינוי נעצרו מספר פעילי ימין, ביניהם כמה נערות שחיבלו בניידת שהייתה במקום.

אחד מתושבי חברון אמר לגלי צה"ל לאחר הפינוי כי "יימח שמם. זה צבא ששומר על החמאס ועל פלסטין, צבא שהקים את פלסטין, צבא שמוסר נשק לפלסטין ומקריב דם של יהודים כדי להקים את פלסטין".

בהמשך לאירועים כמה מתנחלים חדרו לחברון הפלסטינית ניקבו צמיגים של כלי רכב פלסטינים וריססו מצבות בבית העלמין המוסלמי במקום. טרם נעצרו חשודים במעשה.

תא"ל בניהו: הדברים לא מייצגים את כלל המתיישבים

דובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו, אמר בראיון לגלי צה"ל, בתגובה לאירועים, כי: "הדברים לא מייצגים את כל מתיישבי יהודה ושומרון, אבל רצח רבין מלמד אותנו כי יש להיות קשובים לדברים ואם ישנם עשבים שוטים - עלינו לטפל בנושא".