שמחון: מי שלא הצליח פעם אחת אין סיבה שיצליח שוב

שר החקלאות, שלום שמחון, מקורבו של אהוד ברק, כבר מתכונן לקמפיין הבחירות ואומר: "לבני נכשלה כבר פעם אחת למה שהציבור בישראל ישים את מבטחיו בו פעם נוספת"

השר שלום שמחון, ממקורביו של יו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק, מתייחס היום (ראשון) לכשלונה של ציפי לבני להקים קואליציה ואומר כי "זה ברור לחלוטין שמדינת ישראל התנסתה בחודש האחרון במידה מסוימת בחוסר ניסיון בדרך להקמת ממשלה".

שמחון הוסיף ואמר כי "הציבור מבין שמי שלא הצליח הפעם גם אין סיבה שיצליח בפעם הבאה". הוא ביקש לציין כי בניגוד ללבני "בראש מחנה המרכז ושמאלה ממנו, עומד אהוד ברק, בלי ספק, אדם עם ניסיון".

לבני, מצידה, אמרה בישיבת שרי קדימה כי כשהתברר לה שכל אחד וכל מפלגה מנצלים את ההזדמנות לדרישות בלתי לגיטימיות, לא כלכלית ולא מדינית, היא החליטה ללכת לבחירות. יו"ר קדימה אמרה עוד כי "הדרישות הקואליציוניות היו בלתי אפשריות והחלטתי לשים לזה סוף".

מוקדם יותר, אמר בראיון לרדיו ירושלים, ח"כ צחי הנגבי, ממקורביה של לבני, כי היא החליטה שלא להיכנע לסחטנות המפלגתית מתוך "מחוייבות למדינת ישראל". הנגבי הוסיף ואמר כי לפי דעתו לש"ס לא הייתה כל מוטיבציה להצטרף לקואליציה בראשות לבני, כי "היו כאלו שנתנו להם הצעות אחרות".