בוש לאמריקנים: אני שותף לחששותיכם בנוגע למשבר הפיננסי

הנשיא ניסה לעודד את עמו ובמסיבת עיתונאים שכינס בבית הלבן אמר, כי השווקים מתאימים את עצמם לצעדים הכלכליים המשמעותיים אותם נוקט הממשל הפדרלי. הוא הוסיף שהוא ויועציו פועלים להשגת יציבות. גם הפעם הוא סירב לענות לשאלות העיתונאים ומיד בתום ההצהרה - חזר למשרדו

(1:52 דק')

הנשיא בוש הבטיח היום (חמישי) לעם האמריקני כי הוא "שותף לדאגותיו וכי הממשלה ינקוט צעדים נוספים כדי להתמודד עם המשבר המעמיק".

בוש אמור היה לבלות את היום באלבמה ופלורידה במטרה לגייס כספים עבור המפלגה הרפובליקנית. אולם, הנשיא ביטל את הנסיעה שלו כדי להתמקד במה שנראה כמשבר הכלכלי הגרוע ביותר מאז השפל הגדול בשנות ה-20 וה-30 של המאה העשרים.

הנשיא האמריקני ניסה לעודד את עמו ואמר כי השווקים מסתגלים ל"צעדים יוצאים הדופן" שננקטו בימים האחרונים על ידי הממשלה הפדרלית.

"העם האמריקני יכול להיות בטוח שאנחנו נמשיך לפעול כדי לחזק ולייצב את הכלכלה שלנו ולשפר את אמונו של המשקיע" אמר בוש בהצהרה קצרה שנשא מחוץ למשרד הסגלגל. עם זאת, הוא לא פירט מה הפעולות שינקוט הממשל כדי לשפר את המצב.

"השווקים שלנו מתמודדים עם אתגרים רציניים, וכפי שהפעולות האחרונות שנקטנו הוכיחו - הממשל שלי ממוקד במציאת פתרון לאתגרים הללו".

בוש ממעט להתייחס למשבר, ומסרב להתמודד עם שאלות העיתונאים בנושא. גם את ההצהרה הזו הוא הקריא - ומיד שב למשרדו.