סופת "גוסטב" מאיימת על שדות הנפט במפרץ מקסיקו

לאחר שגרמה למותם של כ-68 בני אדם בהאיטי וברפובליקה הדומיניקנית, היכתה הסופה הטרופית "גוסטב" בג'מייקה ועלולה להגיע לניו אורלינס. במקביל, משתוללת הסופה "האנה" באוקיינוס האטלנטי ומאיימת על איי הבהאמס ופלורידה

הסופה הטרופית "גוסטב", שגרמה למותם של לפחות 68 בני אדם באיים הקאריביים, פגעה הלילה (שישי) בג'מייקה עם רוחות הקרובות בעוצמתן להוריקן, ונמצאת בדרכה לניו אורלינס ולשדות הנפט של מפרץ מקסיקו, יתכן בעוצמה של סופת הוריקן.

59 מהנספים בסופה נהרגו בהאיטי ושמונה ברפובליקה הדומיניקנית. המשרד להגנה אזרחית בהאיטי מסר כי רוב ההרוגים בסופה נספו כתוצאה מהצפות ומפלות בוץ במערב ודרום המדינה. בג'מייקה דווח על הרוג אחד. חנויות, משרדים ובתי ספר נסגרו והרשויות הורו לעובדים שאינם נחוצים להישאר בבתיהם, לפני שהגיעה הסופה.

בתוך כך, החלו גם חברות האנרגיה להתכונן להגעתה של סופת "גוסטב". הסופה עלולה להביא לפגיעה הקשה ביותר במרכז שדות הנפט של המפרץ, מאז סופת ההוריקן הקטלנית בשנת 2005.

בתחילת המסחר, עלו מחירי הנפט ליותר מ-120 דולר לחבית, אך ירדו בשני דולרים לאחר שממשלת ארה"ב והסוכנות לאנרגיה בין לאומית התחייבו להשתמש במצבור לשעת חירום, במידה ו"גוסטב" תפגע בייצור באזור. מדובר בשטח שמספק לארה"ב רבע מכמות הנפט הגלמי ו-15% מאספקת הגז הטבעי של המדינה.

בעוד סופת "גוסטב" משתוללת באיים הקאריביים, משתוללת סופת "האנה" באוקיינוס האטלנטי. הסופה השמינית בעונת ההוריקנים באזור עלולה לאיים על איי הבהאמס ופלורידה, כך הודיע מרכז ההוריקן הלאומי של ארה"ב.