ארגון בניגריה: לא נעזור בשחרור אם יקראו לנו טרוריסטים

דובר ארגון MEND, מחתרת חמושה בניגריה טוענת כי לא תסייע לישראל לאתר את איש העסקים בנחטף, אם ערוץ 7 לא יחזור בו בשידור מכך שכינה אותם "טרוריסטים"

חמושים ניגרים מארגון המחתרת MEND אומרים הערב (חמישי) כי הם יודעים היכן נמצא איש העסקים הישראלי שנחטף שלשום, אולם הם טוענים "לא נגיש כל עזרה עד שכלי התקרושת הישראליים, שכינו אותנו טרוריסטים - יחזרו בהם".

הארגון כבר הודיע כי הוא אינו קשור לחטיפה. הוא הציע לסייע לממשלת ישראל לאתר את איש העסקים ולסייע בשחרורו. כאמור, הם הסירו את ההצעה, לטענתם עד שערוץ 7 יתנצל בפניהם בשידור ברדיו.

ביום שלישי, איש עסקים בשנות ה-60 לחייו, תושב מרכז הארץ, נחטף בניגריה על ידי מספר חמושים, אשר ככל הנראה התנפלו עליו, כפתו אותו הכניסו אותו בכח לרכב ונמלטו מהמקום.

מעדויות שהגיעו למשרד החוץ עולה כי מדובר היה בחטיפה מתוכננת. על פי ההערכות מדובר בחטיפה על רקע פלילי, אך בישראל אומרים כי כל כווני החקירה נבדקים. החשש הגדול הוא שהחוטפים יעבירו את הישראלי לארגון איסלאמי.

לאחרונה הומלץ לישראלים שלא לבקר בניגריה באופן ספציפי, נוכח תסיסה עמוקה ומתמשכת בקרב קהילות מוסלמיות קיצוניות במדינה, ולאור עוינות כלפי המערב וישראל.

ממשרד החוץ נמסר כי הם "עוקבים בדריכות אחר האירוע ודואג להתעדכן מהשלטונות המקומיים בדבר ההתקדמות בחקירה. נציגי מחלקת הרווחה של הרשות המקומית בה מתגורר איש העסקים בארץ הודיעו לבני משפחתו על האירוע ומלווים אותם".