החיפושים אחר רוז: נבדקת אפשרות לייבש מקטע של הירקון

החיפושים אחר רוז פיזם בת הארבע שנעלמה לפני כשלושה חודשים מתרחבים. במקביל לסריקת אזור החוף של נתניה שוקלים כעת במשטרה לייבש את אותו הקטע של הירקון בו טוען הסב כי זרק את המזוודה ובה גופתה של נכדתו • מפכ"ל המשטרה הגיע לאזור כדי לפקח אישית על החיפושים

פרשת העלמותה של רוז- כל הכתבות:

אביה של רוז: סבא שלה ילך לגיהנום
הדמויות שמאחורי פרשת העלמותה של רוז
הסבתא רבתא: בעזרת השם, רוז תחזור
"למשטרה די ראיות להרשיע בהריגה - בשביל רצח צריך גופה"

הבוקר (רביעי) נמשכים החיפושים אחר הילדה רוז. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן הגיע סמוך לשעה 13:00 לפקח באופן אישי על החיפושים בירקון ואמר "לא ייחסכו מאמצים להביא את הילדה לקבר ישראל".

במסגרת החיפושים שוקלת המשטרה לייבש 200 מטרים מהנחל. סגן מפקד מחוז מרכז במשטרה מאיר בוקבזה: "בשלב זה אנחנו בוחנים אפשרויות אחרות. כרגע ישבנו עם מומחים מחיל הים והאפשרות לייבש את המקטע פה בירקון אכן עלתה. חברה אזרחית בוחנת את האפשרות הזו. במקביל צריך לציין שהרחבנו את מעגל החיפושים, והם נעשים גם באזורים אחרים".

סגן ניצב יואב קוטלר, ראש מפלג בילוש בימ"ר מרכז, סיפר ברדיו ירושלים על המאמצים למציאת רוז: "אנחנו מבצעים יום יום חיפושים נוספים מעבר לחיפוש אחר הגוויה. כל דבר נבדק, אנחנו לא משאירים שום דבר פתוח ושום דבר ליד הגורל".

קוטלר הוסיף כי "מתחקור של מומחים יש סיכוי אמנם לא למצוא גופה שלמה, אבל בטח שדברים נוספים, כגון עצמות, או המזוודה שאנחנו יודעים עליה".

בימים האחרונים התנהלו החיפושים אחר רוז בנחל, בסיוע רובוטים, צוללנים, טרקטרונים וסיורים רגליים, אך עד כה לא העלו החיפושים דבר, ובמשטרה מעריכים כי החיפושים ימשכו בימים הקרובים.

עם חשיפת הפרשה והסרת צו איסור הפרסום על פרטיה, התייחס אמש מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, למאמצי המשטרה בחיפושים אחר גופתה של הילדה. כהן הסביר כי רוב המאמצים של משטרת מחוז המרכז מושקעים בחיפושים אחר הילדה וכי "החוקרים מתמקדים בגרסה שמסר החשוד העיקרי, הסב רוני רון, בה אמר כי השליך את הילדה לתוך מזוודה לנחל הירקון".

הסבתא רבתא של רוז, ויויאן רג'ואן כינסה אתמול בערב מסיבת עיתונאים כדי להציג את גרסתה בפרשה. היא הסבירה כי היא הודיעה לרשויות על היעלמותה של רוז הקטנה, זאת לאחר שלא שמעה ממנה תקופה ארוכה והיא דאגה לשלומה. במסיבת העיתונאים הביעה הסבתא רבה תקווה כי רוז עודנה בין החיים וכי היא תחזור לחיק המשפחה.

כאשר נשאלה במסיבת העיתונאים אם חששה להחזיר את נכדתה, שחיה אצלה במשך חודשיים לחזקת סבה ואמה ענתה כי לא חששה, זאת מאחר וידעה כי "הם מטפלים יפה מאות בנכדות וכי הם הורים למופת". "הם טיפלו בה כשהיא באה לארץ, לקחו אותה לבתי חולים ורופאי שיניים. היא הייתה מאוד חולה כשהיא באה. הלבישו אותה יפה, לקחו אותה לטייל ולבלות". רג'ואן עצמה חשודה במעשה, והיא נמצאת במעצר בית.