מקורבי רה"מ למבקר: ראש משרד התמ"ת דאז פעל במסגרת התפקיד

מבקר המדינה כתב בדוח אקווריה כי בעת כהונתו של אולמרט כשר התמ"ת הונהגה במשרד שיטת הפעלת לחצים לאישור מענקים בניגוד לנהלים. מקורבי רה"מ עונים: ראשי משרד התמ"ת דאז, סברו ועדיין סבורים, כי תפקידם היה לקדם פרוייקטים מסוג זה

(41 שניות)

דוח חדש של מבקר המדינה שמתפרסם הבוקר (רביעי) קובע כי בזמן שכיהן ראש הממשלה אהוד אולמרט כשר התעשייה והמסחר, נהג משרדו להפעיל לחץ על מנהלת מרכז ההשקעות, זאת לצורך אישור מענקים ליזמים וקידום תוכניות השקעה - ובניגוד לנהלי העבודה התקינים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "הדוח התקבל ואנו נלמד אותו ואת ממצאיו בתקופה הקרובה. נציין רק כי משרדי ממשלה רבים היו שותפים לשלבי התכנון השונים של פרויקט 'אקווריה', ולאחר בדיקות היתכנות שונות הסכימו משרדי התיירות והאוצר כי יש לקדם פרויקט זה. כך סברו גם מומחים חיצוניים שונים - כפי שעולה מהדוח".

"על פי תפיסה מקצועית זו - ובשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה האחרים שהיו מעורבים בנושא - פעל גם משרד התמ"ת על עובדיו. ראשי משרד התמ"ת דאז, סברו ועדיין סבורים, כי תפקידם היה לקדם פרוייקטים מסוג זה והם לא שינו את דעתם".

מבקר המדינה סמך את קביעתו לפיה התנהלות משרד התמ"ת באותו הזמן פגעה "בסדרי מנהל תקין" על ממצאי דוח הביקורת שהתפרסם היום בעניין הטיפול באישור פרויקט אקווריה לתיירות ומסחר מצפון לאילת. לינדנשטראוס קרא לשרש את ההתנהגות הזו.