לקראת פתיחת שנת הלימודים: תמיר מודאגת ממצב המורים

שרת החינוך אמרה לחברי ועדת החינוך של הכנסת: אנחנו חרדים מאוד לחוסר במורים. תמיר הוסיפה כי שכר המורים עולה אך הוא עדיין לא מספיק. לדברי תמיר במשרד עובדים על מספר פתרונות "לגיוס אנשים איכותיים" למערכת

"אנחנו מודאגים משאלת היכולת לגייס אנשים איכותיים למערכת" - כך אמרה הבוקר (רביעי) שרת החינוך יולי תמיר בוועדת החינוך שנערכת בכנסת. תמיר הוסיפה "אנחנו עובדים על מספר פתרונות לגיוס אנשים איכותיים למערכת".

השרה הוסיפה ואמרה כי "שכר המורים עולה אך הוא עדיין אינו מספיק. אנחנו חרדים מאוד לחוסר במורים. עשינו קפיצת מדרגה אחת וצריך לעשות קפיצת מדרגה נוספת. אנחנו צריכים להתייצב על שכר שיביא למקצוע אנשים טובים".

ערב פתיחת שנת הלימודים אומרת השרה "בעבר גברים נעלמו מהמערכת ועכשיו זה קורה לנו עם נשים - גם הן נעלמות".

השרה אמרה עוד " אנחנו זקוקים להביא לפריפריה את הטובים שבמורים. במגזר הערבי בצפון יש לנו עודף מורים. למעלה מ - 8000 מורים שממתינים להשמה. דווקא שם המערכת רוויה. זה רק מעיד עד כמה היעדר ההזדמנויות במגזר הערבי מביא צעירים משכילים לחינוך".

בהמשך דבריה התייחסה תמיר לתוכנית "אופק חדש" ואמרה: "ערב תחילת השנה, משרד החינוך ערוך היטב. תכנית אופק חדש תיושם השנה בלמעלה מ-800 בתי ספר בכל הארץ. המשוב הראשוני מעיד שאנחנו עושים דבר שיש לו משמעות חינוכית עמוקה, אני חושבת שנגענו בלב ליבו של המעשה החינוכי".