קלינטון לתומכיה: אובמה חייב להיות הנשיא הבא

הסנאטורית הילארי קלינטון, שהפסידה בקרב על המועמדות לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הדמוקרטית ליריבה למירוץ, ברק אובמה,נעמדה הערב לצידו בוועדה הדמוקרטית שנערכה בדנבר וקראה לתומכיה לאחד את השורות ולהצביע עבורו לנשיאות

(40 שניות)

בתום יומה השני של הועדה הדמוקרטית שנערכה בבירת קולורדו גנבה הלילה (רביעי) הסנאטורית הילארי קלינטון את ההצגה כאשר קראה לתומכיה להעביר את תמיכתם למי שגבר עליה במירוץ לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה, ברק אובמה. קריאתה של קלינטון לאחד את השורות במפלגה ולתמוך במועמדותו של אובמה לנשיאות זכו לתגובות נלהבות ולמחיאות כפיים סוערות מצד הנוכחים בועידה.

קלינטון אמרה בפתח דבריה בועידה כי היא "באה לכאן כדמוקרטית גאה, כסנאטורית גאה מניו-יורק, כאמריקנית גאה, וכתומכת גאה של ברק אובמה". קלינטון הוסיפה ואמרה בפני הנוכחים כי אובמה חייב להיות הנשיא הבא של ארה"ב ולשם כך היא קראה לאחד את השורות במפלגה. "אין לנו זמן לבזבז או קולות לבזבז", הסבירה.

קלינטון פנתה בקריאה נרגשת לתומכיה ואמרה כי לא משנה אם הצביעו בעבר עבורה או בעד מועמדותו של אובמה, "הזמן הוא עכשיו. אנחנו מפלגה אחת עם מטרה אחת. זהו קרב על העתיד, וזהו קרב שעלינו לנצח בו ביחד", אמרה קלינטון.

מאז שהפסידה בקרב על המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה, הביעה קלינטון את תמיכתה ביריבה למפלגה הדמוקרטית, אובמה. אובמה מצידו, היה צריך להלחם במקביל בקמפיין השלילי של המועמד הרפובליקני, ג'ון מקיין נגדו וגם לנסות לגייס את תומכי קלינטון שסרבו להצטרף אליו.

שלשום קראו הסנאטור אדוארד קנדי ורעייתו של אובמה, מישל בנאומיהם בפני הועידה, לאחדות המפלגה מול יריביהם הרפובליקנים. המועמד לנשיאות, אובמה, צפוי לנאום ביום חמישי, היום האחרון של הוועידה, כשיקבל רשמית את מועמדות המפלגה.

סקר שהתפרסם בימים האחרונים מראה כי 30% מתומכיה של קלינטון הצהירו כי הם יבטאו את כעסם על הפסדה של קלינטון על ידי הצבעה למקיין, למועמד של מפלגה שלישית או לא יצביעו כלל.