החיפושים אחר גופתה של רוז מתרחבים

מוקד החיפושים המרכזי, נחל הירקון בצפון תל-אביב, שם סבה של הילדה הודה שהשליך את גופתה בתוך מזוודה • חוקרי המשטרה חיפשו אחר הבוקר גם בנתניה • עשרות חוקרים, וצוללנים משתתפים בניסיונות לאתר את גופתה של הילדה שסבה, על פי הודאתו, הכה למוות • עד כה לא העלו החיפושים דבר

כל הכתבות:

אביה של רוז לחדשות 10: סבא שלה ילך לגיהנום
הסנגורית: אין מקום להאשים את האם ברצח
האם לחבר המשפחה: תביאו לי דחוף ילדה בת חמש
מה יודעת הסבתא רבא?
ממשיכים לחפש אחר גופתה של רוז

החיפושים אחר גופתה של רוז התחדשו הבוקר (רביעי), זאת לאחר כמעט שבוע של עבודה מאומצת של צוותי החיפוש במרוץ נגד הזמן למציאת גופתה של רוז. צוותי החיפוש, הכוללים עשרות שוטרים, חוקרים וצוללנים, יחדשו את פעילויות החיפוש באזור נחל הירקון שבצפון תל-אביב, המקום שבו על פי הודאתו של הסב, הוא השליך את גופתה. בשעות הבוקר חיפשו השוטרים גם באזור החוף של נתניה.

בימים האחרונים התנהלו החיפושים אחר רוז בנחל, בסיוע רובוטים, צוללנים, טרקטרונים וסיורים רגליים, אך עד כה לא העלו החיפושים דבר, ובמשטרה מעריכים כי החיפושים ימשכו בימים הקרובים.

עם חשיפת הפרשה והסרת צו איסור הפרסום על פרטיה, התייחס אמש מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, למאמצי המשטרה בחיפושים אחר גופתה של הילדה. כהן הסביר כי רוב המאמצים של משטרת מחוז המרכז מושקעים בחיפושים אחר הילדה וכי "החוקרים מתמקדים בגרסה שמסר החשוד העיקרי, הסב רוני רון, בה אמר כי השליך את הילדה לתוך מזוודה לנחל הירקון".

המפכ"ל התייחס כמו כן להתגייסות השוטרים למאמץ הכולל לחיפושים אחר הילדה. "כל שוטרי מחוז המרכז נרתמו, התנדבו לביצוע הפעולות בחקירה הנרחבת הזו. התהליך עדיין ממשיך ואנו נמצא ונאתר את הילדה", דברי המפכ"ל במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס שעה קלה לאחר הסרת צו איסור הפרסום בפרשה.

מעצרם של החשודים ברציחתה של הילדה בת 4 וחצי הוארך אמש על ידי בית משפט השלום ברמלה. מעצרו של הסב רוני, החשוד העיקרי בפרשה, שהודה בחקירתו בביצוע המעשה, הוארך בחמישה עשר יום ואילו מעצרו של אמה של הילדה, מארי, הוארך בעשרה ימים. הסבתא רבתא של רוז, ויויאן, שחשפה את הפרשה, נתונה במעצר בית.

הסב רוני, טען להגנתו במהלך הדיון בבית המשפט כי לא רצח את הילדה, אלא היכה אותה במהלך נסיעתה וכתוצאה מהמכה רוז נהרגה. עו"ד רויטל סוויד, פרקליטת הסב והאם של הילדה, טענה כי הסב גרם למותה בטעות וכי למרות ההסברים שסיפקו השניים על המקרה, לא ניתן להאשים את האם ברצח, זאת מכיוון שלטענתה, לא ידעה על המעשים המיוחסים לסב שהיה בן זוגה.

גרסת הסבתא רבתא : ידעתי שהם הורים למופת

הסבתא רבתא של רוז, ויויאן רג'ואן כינסה אתמול בערב (שלישי) מסיבת עיתונאים כדי להציג את גרסתה בפרשה. היא הסבירה כי היא הודיעה לרשויות על היעלמותה של רוז הקטנה, זאת לאחר שלא שמעה ממנה תקופה ארוכה והיא דאגה לשלומה. במסיבת העיתונאים הביעה הסבתא רבה תקווה כי רוז עודנה בין החיים וכי היא תחזור לחיק המשפחה.

כאשר נשאלה במסיבת העיתונאים אם חששה להחזיר את נכדתה, שחיה אצלה במשך חודשיים לחזקת סבה ואמה ענתה כי לא חששה, זאת מאחר וידעה כי "הם מטפלים יפה מאות בנכדות וכי הם הורים למופת". "הם טיפלו בה כשהיא באה לארץ, לקחו אותה לבתי חולים ורופאי שיניים. היא הייתה מאוד חולה כשהיא באה. הלבישו אותה יפה, לקחו אותה לטייל ולבלות, הסבירה.

עוד סיפרה ויויאן כי בנה, רוני, החשוד העיקרי ברצח, "הוא ילד טוב. כולם אהבו אותו, הוא היה ילד של אמא. לא היה חסר לו כלום. החברים והחברות שלו אהבו אותו. הוא היה בסדר גמור, כמו כל ילד בארץ".

אביה של רוז, בנימין פיזאם, התייחס אמש בראיון לחדשות 10 לפרשת העלמותה של בתו ואמר כי הוא לא היה בקשר עם אביו רוני כבר שנים. "אין לי מה להגיד לו, חוץ מזה שהוא לא יהיה בגן עדן, הוא ילך לגהנום" אמר בנימין שהוסיף "האיש הזה אף פעם לא היה אמיץ, הוא נטש אותי כשהייתי קטן, אף פעם לא טיפל בי, הוא אף פעם לא טיפל בעצמו. כדי לטפל בנוסף בבת שלי, בשני ילדים נוספים ובאישה זה היה יותר מדי בשבילו, הוא לא ידע מה לעשות".

סיפור חייה של רוז הקטנה

רוז הקטנה נעלמה לפני 3 חודשים אבל גם היום החוקרים לא יודעים מה עלה בגורלה. החקירה המשטרתית בפרשה החלה רק לפני שבועיים, כאשר במועצה לשלום הילד התקבל פקס מהסבתא רבא של רוז שבו היא מביעה חשש לגורלה. בעקבות המכתב החלה חקירה משטרתית ונחשף סיפור משפחתי מוזר שעדיין לא ידוע כיצד הוא הסתיים.

רוז נולדה בצרפת בשנת 2003, בת לזוג צרפתי צעיר, שעברו לגור בישראל לאחר חתונתם. הזוג נפרד כשנה לאחר הנישואים, והאב החליט לחזור לפריז עם בתו.

האם, מארי, בנתה מחדש את חייה עם אביו של בעלה לשעבר, רוני. ב-2007 התנהל מאבק על המשמורת על רוז ומשקיבלה את המשמורת על הילדה היא חזרה לגור עימה ועם הסבא. לזוג נולדו שני ילדים נוספים, שכיום הם בני שנתיים.

לאחר תקופה מסויימת, רוז עוברת להתגורר בבית הסבתא רבא, אימו של רוני, בגלל שלטענת הסב והאם, היא לא התאקלמה בביתם ומתגלע ויכוח על צירופה של הילדה למעון ועל פי גרסתה של הסבתא רבה, ויויאן, הבן רוני מגיע לאסוף אותה ומאז נעלמו עקבותיה.

במשך חודשיים שלמים הסיפור נשמר בשקט בין בני המשפחה. בסוף חודש יולי, שולחת הסבתא רבא מכתב למועצה לשלום הילד, בו היא מתוודה על היעלמותה של רוז. המועצה פונה למשטרת נתניה והחקירה מתחילה.

לאחר שהסב והאם לא משתפים פעולה, הם נעצרים בחשד למעורבות בהיעלמותה של רוז. הסב לבסוף מודה כי רצח את נכדתו וזרק את גופתה לנחל הירקון ולאחר מכן חוזר בו מהודאתו וטוען כי הרג אותה בטעות לאחר שהכה אותה. עד כה כאמור לא הצליחה המשטרה לאתר את גופתה של רוז.