מנהיג דתי בכיר באיראן: אחמדינג'אד בגד בעמו

האייתוללה בג'אד סנג'ני אמר בהתבטאות יוצאת דופן כי האופוזיציה צריכה להתאחד כדי לגרום לכך שאחמדינג'אד לא יבחר לכהונה נוספת. הוא הוסיף כי העם האיראני לא מרוצה מהתנהלותו של הנשיא והאשים את אחמדינג'אד בהעצמה בלתי חוקית של משמרות המהפכה

האייתוללה בג'אד סנג'ני, מנהיג דתי איראני בכיר האשים את נשיא איראן בבגידה בעמו וקרא לגורמי האופוזיציה להתאחד, כדי להביס אותו בבחירות שיערכו בשנה הבאה.

בהתבטאות יוצאת דופן אמר סנג'ני ל"פייננשל טיימס" הגרמני, כי העם האיראני לא מרוצה מאחמדיניג'אד והאשים אותו בהגבלת החירויות האישיות והעצמה בלתי חוקית של משמרות המהפכה. "אחמדיניג'אד לאמרצה את ההאנשים" אמר האייתוללה.

בשנה הבאה יערכו הבחירות לנשיאות איראן, בהן אחמדינגי'אד צפוי להתמודד ולנסות להיבחר לכהונה שניה. באיראן גוברת הביקורת על הנשיא, בעיקר לאור המצב הכלכלי הרעוע של המדינה והאינפלציה הגואה.

ובתוך כך, איראן שנוהגת להצהיר לאחרונה בתדירות גבוהה על ייצור נשק מתקדם הודיעה אמש כי היא החלה לייצר בעצמה צוללת. איראן נוהגת להצהיר בתדירות גבוהה על ייצור של נשק מתקדם אבל עד כה הדיווחים האלה עסקו בעיקר בתחום החלל והגרעין.

בשבועות האחרונים התמקדה איראן בעיקר בדיווחים על שיגור לווין לחלל. עם זאת, גם מומחים בישראל וגם בפנטגון העריכו כי הניסויים כשלו, למרות שהם מסמלים עליית מדרגה ויש להם השלכות אסטרטגיות.