מטוס סודני נחטף באיומי סכין ונחת בלוב

המטוס שהמריא מדרום דארפור לכיוון בירת סודן נחטף ונחת בלוב. גורמי ביטחון מקומיים טוענים כי המטוס נחטף באיומי סכין כשעליו כ-87 נוסעים ואנשי צוות. חוטפי המטוס הם 10 חברים ב"תנועה לשחרור סודן" • החוטפים דרשו לתדלק את המטוס על מנת שיוכלו להמריא לפריז

מטוס סודני נחטף אתמול בערב (שלישי) סמוך לחרטום בירת דראפור, כך מדווחת רשת הטלוויזיה אל ג'זירה. המטוס נחת בלוב וגורלם של הנוסעים אינו ברור.

גורמי ביטחון במדינה הודיעו כי אדם חטף באיומי סכין מטוס באזור דארפור. המטוס ששייך לחברה פרטית בשם "סאן אייר" המריא ממניאלה, בירת דרום דארפור לכיוון בירת סודן, חרטום עם 87 נוסעים ואנשי צוות.

מטוס הנוסעים הוסט ללוב, לאחר שרשויות מצרים סרבו לאפשר את כניסתו למדינה. רשויות לוב אישרו את דבר נחיתתו של המטוס במדבר באזור דרום המדינה, סמוך לגבול עם סודן. מספר שעות לאחר שנחת המטוס בלוב, דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית במדינה, כי החוטפים דרשו לתדלק את המטוס על מנת שיוכלו לטוס לפריז.

מוחמד באשיר, מהתנועה לשחרור סודן הודיע כי על המטוס שנחטף היו שלושה חברים בכירים בתנועה. לדבריו, השלושה היו יועציו של נציב התנועה ואחד מאדריכלי הסכם השלום של דראפור שנחתם בשנת 2006.