דיווח: הרוסים החלו לסגת מגורי

סוכנויות הידיעות מדווחות כי כוחות הצבא הרוסי החלו לסגת מהעיר גורי שבגיאורגיה. על פי הדיווחים, שיירות משוריינים רוסיים נצפו עוזבות את העיר. ובתוך כך, שר החוץ הבריטי, דיוויד מיליבאנד, אומר כי חברות נאטו הסכימו היום בפגישת החירום שקיימו בבריסל כי רוסיה הפרה את החוק הבינלאומי כשפלשה לשכנתה גיאורגיה

כוחות הצבא הרוסי החלו לסגת מהעיר גורי שבגיאורגיה - כך מדווחות היום (שלישי) סוכנויות הידיעות. במקביל מסר משרד הפנים בגיאורגיה כי כוחות רוסיים נכנסו לנמל פוטי שבים השחור ועצרו עשרים שוטרים מקומיים.

קולונל איגור קונושנקוב, קצין ארטילריה רוסי אמר לסוכנות הידיעות AP כי היחידה שלו בדרך לדרום אוסטיה ומטרתה הסופית - רוסיה.

מוקדם יותר קראו חברות ברית נאט"ו לרוסיה לכבד את הסכם הפסקת האש עם גיאורגיה ולהסיג את כוחותיה.

שר החוץ הבריטי דיוויד מליבנד אמר לאחר פגישתן של חברות ברית נאט"ו כי בעלות הברית בפגישת החירום שערכו כי רוסיה הפרה את החוק הבינלאומי כשפלשה לגאורגיה. מיליבנד אמר לרשת סקיי הבריטית: "אין כל מחלוקת היום. ברית נאט"ו אמרה בבירור כי רוסיה הפרה את החוק הבינלאומי כמו גם את החוקים של המשחק הבינלאומי".

אמש אמרה מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, כי המערב נחוש למנוע מרוסיה להשיג ניצחון אסטרטגי בעקבות תקיפתה בגיאורגיה. לדבריה ניסתה רוסיה להביא להחלשת השלטון
הדמוקרטי בגיאורגיה, לפגוע בכלכלתה של המדינה ובתשתיות שלה.

"רוסיה אינה יכולה להשתמש בכוח מופרז בגיאורגיה מבלי לצפות לשלם על כך מחיר בין-לאומי. זה לא יכול להיות ורוסיה תשלם על מעשיה". דברי רייס, הנמצאת בדרכה לכינוס שרי החוץ של ברית נאט"ו שידונו במסר שצריכה הברית להעביר לרוסיה בתגובה לפלישתה לגיאורגיה.