ביהמ"ש קיצר את תקופת מעצרו של יצחק אברג'יל

לאחר שהאריך בשבוע את מעצרו של יצחק אברג'יל החשוד ברצח מרגריטה לאוטין, שינה בית המשפט את דעתו וקיבל באופן חלקי את ערעורו והוא ישאר במעצר רק עד יום שישי. חשוד נוסף בפרשה נעצר היום על ידי המשטרה. אברג'יל נעצר לפני כשבוע וחצי על-ידי היאחב"ל בחשד למעורבות ברצח לאוטין

(1:48 דק')

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה קיבל היום (שלישי) באופן חלקי את ערעורו של יצחק אברג'יל וקיצר את ימי המעצר שלו משבוע לחמישה ימים עד ליום שישי הקרוב.

במקביל, עצרה היום המשטרה חשוד רביעי בפרשת רצח מרגריטה לאוטין. מעצרו של החשוד הוארך בבית המשפט בפתח תקווה בשמונה ימים.

אתמול נענה בית המשפט לבקשתה של המשטרה להאריך את מעצרו של אברג'יל בשבעה ימים נוספים. אברג'יל נעצר לפני כשבוע וחצי על ידי בלשי היחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים, בחשד למעורבות ברצח של מרגריטה לאוטין בחוף בת ים לפני כשלושה שבועות.

במשטרה חושדים כי אברג'יל היה מעורב ברצח לאוטין, בניסיון הרצח של העבריינים מוטי חסין ורמי עמירא, שהיו על פי החשד היעד לחיסול, וכן במעורבותו בארגון פשיעה.

בדיון אמש טענו חוקרי היאחב"ל כי ידו הארוכה של אברג'יל היא שלחצה על ההדק ורצחה את לאוטין בחוף בת ים בחודש שעבר. השופטת קבעה אז כי אמנם אין עדיין ראיות הקושרות באופן ישיר את אברג'יל לרצח, אך יש חשד סביר שהוא ביצע את המעשים.

כמו כן ציינה השופטת שחלה התקדמות משמעותית בחקירה וכי קיים חשש לסיכון ביטחון הציבור אם החשוד ישוחרר ממעצר.