ביה"ח בנהריה: ניתן למשפחה את כל התמיכה האפשרית

לפנות בוקר הלכה לעולמה הפגה בנא שנולדה במשקל של 600 גרם ושרדה שש שעות בחדר הקירור. סגן מנהל בית החולים בנהריה: עשינו הכל כדי להציל אותה - אך הסיכויים היו קלושים מראש. ד"ר משה דניאל שב והבטיח כי בית החולים יפעל למינוי ועדה חיצונית "שתבדוק את כל הסיפור העצוב הזה"

בבית החולים בנהריה מתה הבוקר (שלישי) הפגה שמותה נקבע בטעות אתמול. משרד הבריאות ימנה ועדת חקירה לבדיקת המחדל בקביעת מותה של הפגה החיה, אתמול בבית החולים בנהריה. סגן מנהל בית החולים "הגליל המערבי" בנהריה, ד"ר משה דניאל, הבטיח הבוקר כי בית החולים יציע לזוג ההורים "את כל התמיכה האפשרית".

"מותה של הפגה היה צפוי. מדובר בפגית במשקל 600 גרם, הסיכוי הוא מאוד מאוד קלוש, והיא נפטרה הבוקר למרות כל המאמצים" אמר ד"ר דניאל.

הרופא הוסיף והסביר כי כשאנשי בית החולים אמרו שהמדובר היה בנס - הם לא התכוונו להתנער מהמחדל הרפואי שבוצע שם. "המוזרות שבדבר זה שהיא החזיקה מעמד כל כך הרבה זמן בתנאים לא תנאים - וזה מה שהתכוונו לומר".

גם מנהל בית החולים הודיע אמש כי יקים ועדת בדיקה חיצונית ובלתי תלויה. הרופא שקבע את מותה של הפגה, שנולדה בשבוע ה-23 להריון, הוא גניקולוג ולא ניאונתולוג- רופא מומחה לפגים. גורמים רפואיים הסבירו שכאשר מדובר בעובר בגיל כל כך צעיר ובמשקל נמוך, נדרשת מומחיות באיתור הדופק. על-פי החשד לגניקולוג לא היתה המומחיות הנדרשת.

"היה לי קצת דימום, התחלתי להרגיש כאבים, כאבים של לידה. קראתי לרופאה ואמרתי לה שאני מרגישה שאני יולדת עכשיו. הכניסו אותי לחדר ניתוח, לעשות לי גרידה אחרי הלידה שלי", סיפרה מג'דוב, שהיתה בשבוע ה-23 להריונה, על השתלשלות האירועים.

"ביקשו שאנחנו נקבור אותה, בכיתי. בעלי אמר שיכינו לה קבר והכינו לה הכל כבקשתנו. היינו צריכים לקחת אותה ולקבור אותה", המשיכה האם וסיפרה שכבר השלימה עם מות בתה.

"אמרתי לבעלי: 'קודם כל, לפני שתיקח אותה, אני צריכה לראות אותה בפעם האחרונה'. הביאו לי אותה אחרי שהיא היתה במקרר כבר שש שעות והתחלנו להרגיש שהיא נעה – שהידיים שלה נעות, שהפה שלה נע ושמענו כאילו יש קול. לא קול, הנפש שלה.

"קראנו לרופא, והוא אמר: 'אני חושב שיש לה דופק, שהיא עדיין בחיים'. לקחו אותה, הורידו אותה לפגייה ועכשיו אנחנו ממתינים. אולי תחיה, אולי תמות - אני לא יודעת. הכל מאלוהים".