סין: נשמור על הקשר הטוב עם פקיסטן

גורמים בסין מצרים על עזיבתו של נשיא פקיסטן פרווז מושארף ואומרים כי למרות זאת הם מצפים לשמור על קשרים הדוקים עם המדינה. פקיסטן וסין מיודדות מאוד ומושראף אף ביקר כמה פעמים בבייג'ינג לחיזוק הקשרים הדיפלומטיים והכלכליים בין שתי המדינות

גורמים בסין אומרים היום (שלישי) כי הם מצפים לשמור על קשרים הדוקים עם פקיסטן וזאת למרות התפטרותו של הנשיא פרווז מושארף ששמר על קשרים הדוקים עם השכנה האסיאתית.

מושארף התפטר מתפקידו כנשיא פקיסטן, לאחר 9 שנים בהן מילא את התפקיד, על מנת להימנע מהדחתו על ידי מתנגדיו. פקיסטן וסין הן מדינות מיודדות מאוד ומושארף אף ביקר כמה פעמים בבייג'ינג לחיזוק הקשרים הדיפלומטיים והכלכליים בין שתי המדינות.

דובר משרד החוץ הסיני קין ג'אנג אמר כי הוא מצפה כי יורשו של מושארף ימשיך בדרכו לשימור הקשר בין סין ופקיסטן. "במהלך תקופת כהונתו כנשיא מילא מושארף תפקיד חשוב בהידוק היחסים וסין מוקירה לו על כך".

בנאום שנשא מושארף לאומה ביום ראשון בו הודיע על התפטרותו הגן על עצמו הנשיא היוצא ואמר כי כל מה שהוא עשה אי פעם - היה למען פקיסטן. מושארף אמר עוד כי החליט להתפטר כדי למנוע את המאבק המתנהל להדחתו, מהלך שעלול לפגוע באינטרסים המדיניים.

"ברצוני להציל את המדינה ממשבר" אמר מושארף והוסיף "לצערי, גורמים מסויימים, הפועלים עבור אינטרסים מוסווים מעלים נגדי אישומים כוזבים ומטעים את העם".