נסראללה: כל גורמי ההתנגדות ניצחו את ישראל

חסן נסראללה, מזכ"ל חיזבאללה, נאם בביירות לציון שנתיים לסיום מלחמת לבנון השנייה • בנאום השתלח במנהיגים הישראליים ואמר כי "כל הגנרלים של המלחמה הישראלית התפטרו. גל הירש הלך לגאורגיה ועכשיו גם שם נכשלו", לגלג • נסראללה הוסיף "גם עכשיו יש לכם את ברק ואשכנזי. אלו שני אנשים שכבר שבעו ממרורינו"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, השתלח אמש (חמישי) במנהיגים הישראלים בנאום לציון שנתיים לסיום מלחמת לבנון השנייה. "כל הגנרלים של המלחמה הישראלית התפטרו", הוא אומר ומזכיר "אנחנו עדיין כאן".

"גל הירש הלך לגאורגיה, הדריך את הכוחות שם ועכשיו גם הם נכשלו. אהוד ברק אומר שסיבת התבוסה היא היעדר המחשבה הפיקודית בישראל. מי היו בעלי המחשבה הפיקודית בישראל אז? ברק ואשכנזי. כל גורמי ההתנגדות הביסו את ישראל", דברי נסראללה.

"אם היו מביאים לנו אנשים חדשים, היינו עוצרים לחשוב קצת. אך מביאים לנו שני אנשים שכבר שבעו את מרורינו". מזכ"ל הארגון הוסיף עוד כי הוא מתקשה בכלל לזכור את שמו של עמיר פרץ, שר הביטחון במהלך מלחמת לבנון השנייה.

נסראללה המשיך ואמר כי "גם ברמה האזורית ישנם השלכות למלחמת לבנון. ישראל גם בעזה מודיעה על חוסר היכולת להתמודד עם טילי ההתנגדות היא אף עברה לאסטרטגייה של שלום עם סוריה. היא מפחדת מאיראן".

הוא התייחס גם להשלכות התרבותיות של השיגי חיזבאללה במלחמה ואמר כי "השלכה נוספת היא השרשת מושג ההתנגדות באומה הערבית. ההתנגדות היא התקווה של העם הפלסטיני. כאשר אני מדבר על ההתנגדות בעיראק אני לא מדבר על מיליציות ההורגות אנשים חפים מפשע בשם סכסוכים דתיים. התמיכה הזו להתנגדות בעיראק היא תוצאה של מלחמת לבנון".