ארה"ב: לא נשלח כוחות לגאורגיה

במסיבת עיתונאים בפנגטון אמר שר ההגנה האמריקאי, רוברט גייטס, כי "ארה"ב תשלח סיוע לוגיסטי לאזור, אך לא חיילים. אנו עסוקים בחזיתות אחרות". מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס תגיע לגאורגיה לדון בהפסקת האש עם הנשיא סקאשווילי

שר הגנה האמריקני, רוברט גייטס, אומר הערב (חמישי) כי "לפעולותיה של רוסיה, אם לא תחדול מהן בהקדם, תהיה השפעה על יחסי המדינות לשנים הבאות".

גייטס הוסיף ואמר כי "אין בכוונת ארה"ב להפעיל כוחות צבאיים בעימות בין גאורגיה לרוסיה. השקענו 45 שנה כדי להימנע מעימות צבאי עם מוסקבה. אין שום סיבה לשנות את המדיניות הזו היום". שר ההגנה הסביר עוד כי ארה"ב לא תשתף חיילים שלה בכוח שמירת שלום בגאורגיה, שיורכב ממדינות אירופה השונות, אך היא תספק סיוע לוגיסטי. "אנו כרגע עסוקים במקומות אחרים", אמר.

מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, התייחסה גם היא ללחימה וקראה לרוסיה לכבד את הפסקת האש שסוכמה על ידי שני הצדדים. זאת, בעקבות הדיווחים היוצאים מגאורגיה על התקדמות של כוחות רוסיים לעמדות מפתח במדינה.

רייס, נפגשה עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, שתיווך בין הצדדים בהפסקת האש. מחר היא צפויה להגיע לבירת גאורגיה, טביליסי, ולדון עם הנשיא סקאשווילי בדרכים לסיום הלחימה לחלוטין. במקביל האשימו גורמים אמריקאיים כי רוסיה מחבלת בכוונה בשדות תעופה בגאורגיה ובמתקנים אסטרטגיים, במטרה למנוע מארה"ב לסייע למדינה, אם וכאשר זו תחליט לשלוח כוחות לאזור.