אושר בקריאה ראשונה: חופשת הלידה תוארך בשבועיים

הועדה לקידום מעמד האישה בכנסת אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק להארכת חופשת הלידה בשבועיים נוספים, מ-14 ל-16 שבועות. את הצעת החוק יזמו יו"ר סיעת הליכוד ח"כ גדעון סער, וח"כ שלי יחימוביץ'. לדברי סער, "הארכת חופשת הלידה בשכר בשבועיים נוספים תסייע לצמצם את מספר הנשים שנאלצות לוותר על עבודתן לאחר חופשת הלידה"

הועדה לקידום מעמד האישה בכנסת אישרה הבוקר (שלישי) לקריאה ראשונה הצעת חוק להארכת חופשת הלידה בשבועיים נוספים, מ-14 ל-16 שבועות שיזמו יו"ר סיעת הליכוד ח"כ גדעון סער, וח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה).

עלות התיקון לחוק, כפי שנקבעה על ידי הועדה בהתאם להערכות ולאומדנים שהוגשו לה, היא 240 מיליון ש"ח.

לדברי ח"כ סער, "הארכת חופשת הלידה בשכר בשבועיים נוספים תסייע לצמצם את מספר הנשים שנאלצות לוותר על עבודתן לאחר חופשת הלידה, תקל על השתלבות מחדש בשוק העבודה ותקל על השילוב בין הורות לבין עבודה". ח"כ יחימוביץ' הוסיפה כי "זהו מהלך חשוב למען רווחת האזרחים ובעיקר המשפחות הצעירות".

בחודש פברואר אישרה המליאה בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שתמנע ממעביד להודיע למועסקת הנמצאת בחופשת לידה - על פיטוריה. יוזמי הצעת החוק, חברי הכנסת גדעון סער ולימור לבנת מהליכוד, ביקשו לתקן את המצב המשפטי הנוהג היום ומאפשר למעביד להודיע למועסקת על פיטוריה במהלך חופשת הלידה.

לפני כשנה אישרה הכנסת להאריך את חופשת הלידה מ-12 ל-14 שבועות, גם כן בעקבות יוזמתם של סער ויחימוביץ'.