פרשת אולמרט: בפרקליטות שוקלים להסיר את הצו מחר

על פי ההערכות יחליטו הפרקליטות והחוקרים בפרשת אולמרט להסיר את צו איסור הפרסום סביבה כבר במוצאי יום העצמאות. את מאחר ואין שום טעם ענייני בהשארת צו האיסור על כנו, ובנוסף מתאפשר בזכות פעולות חקירה אינטנסיביות שנעשו ב-24 השעות האחרונות על ידי היחידה המשטרתית לחקירות הונאה

(1:21 דק')

על פי ההערכות הערב (חמישי), במוצאי יום העצמאות, הפרקליטות והחוקרים בפרשת אולמרט החדשה יאפשרו את הסרת צו איסור הפרסום סביב הפרשה. זאת מאחר ואין שום טעם ענייני בהשארת צו האיסור על כנו, ובנוסף התאפשר בזכות פעולות חקירה אינטנסיביות שנעשו ב-24 השעות האחרונות על ידי היחידה המשטרתית לחקירות הונאה.

נקודה חדשה בפרשה שנחשפת כעת היא שאותו תושב חוץ שכבר נחקר בפרשה שכר עורך דין ישראלי, ז'אק חן, שותפו של עורך הדין יהשוע רזניק. מדובר בבחירה מעניינת שתוביל להתפתחויות מעניינות בימים הקרובים.

פרקליט המדינה, משה לדור, אמר שלשום במסיבת עיתונאים שנערכה בתום הדיון שהתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים כי צו איסור הפרסום על הפרשה יוותר על כנו עד לאחר יום העצמאות לפחות.

בעוד צו איסור הפרסום בארץ הותר על כנו, בארה"ב הפרטים על החשיפה הותרו לפרסום ובאתר האינטרנט של ה"ניו-יורק פוסט" היה אפשר לקבל מידע על הפרשה.

הדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים התנהל בעקבות בקשת המשטרה והפרקליטות מבית המשפט לשמוע עדותו של עד זר בטרם נפתח המשפט או הוגש כתב אישום בפרשה. מדובר בהליך חריג מאוד ופרקליט המדינה התייחס לכך במסיבת העיתונאים ואמר כי ההליך או העובדה שהוא עתר בפני השופטים בשם הפרקליטות אינם מעידים על חומרת הפרשה. הוא הוסיף ואמר כי כי כל הפרטים שפורסמו בכלי התקשורת בארץ לגבי הפרשה הינם "לא מדוייקים ולא נכונים שמטעים את הציבור - וזה חבל".

גם פרקליטו של אולמרט התייחס לעניין צו איסור הפרסום ואמר כי הוא אינו "מאפשר לנו לומר שום דבר על הדיון או על עמדתנו. לרבות בתשובה האם אנחנו מתנגדים או מקבלים כל אחד יכול להסיק את המסקנות שלו מתוך האירועים כפי שהתרחשו פה" והוסיף- לא הייתי רוצה להיכנס לשיחות שלי עם אולמרט".

ראש הממשלה אהוד אולמרט נמנע מלהתייחס הבוקר לפרשה בעת שנשא דברים בכנס של קרן היסוד בירושלים. אולמרט הסתפק בכך שאמר כי הטענה שתפקיד ראש ממשלה בישראל הוא קשה מאוד היא מעט מוגזמת אבל גם הוא מודה שהתפקיד אינו קל. ראש הממשלה ממשיך בסדר יומו המתוכנן והוא יששתף מאוחר יותר בטקס השנתי בגבעת התחמושת.