משעל: נותק הקשר בין חמאס לבין הארגון שחטף את שליט

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס העריך כי לא תיתכן התקדמות במו"מ לשחרור שליט. בראיון לעיתון "אל חאליג", האשים משעל את ישראל בתכך שהיא מעכבת את העסקה לשחרור שליט

(01:13 דקות)

יו"ר הלשכת המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר אתמול (שבת) כי נותק הקשר בין ארגונו לבין ארגון "צבא האיסלם", המעורב בחטיפת החייל גלעד שליט. בראיון לעיתון "אל חאליג", היוצא לאור באיחוד האמירויות, העריך משעל כי לא תיתכן בזמן הקרוב התקדמות במשא ומתן לשחרורו של שליט, אך ייחס זאת לחוסר ההיענות של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לדרישות הפלסטיניות לשחרור האסירים.

בסוף השבוע אמר יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כי אין לו שום השפעה בסוגיית שליט וכי העניין מצוי בידי חמאס.

לאחרונה התיר השב"כ לפרסום כי בפעילות משותפת שלו ושל צה"ל נעצר פעיל חמאס פלסטיני שהיה מעורב בחטיפת שליט. העצור, מוחמד צופי, הודה בחקירתו כי היה מעורב בחטיפת שליט כי צילם את תקיפת חמאס ווועדות ההתנגדות העממית על מוצב כרם שלום, ביוני 2007. בתקיפה נהרגו שני חיילים ושליט נלקח בשבי.

בראיון שנתן משעל לפני כעשרה ימים לרשת הטלוויזיה הערבית "אל-ג'זירה", האשים את ראש הממשלה, אהוד אולמרט בעיכוב העסקה לשחרור שליט. לדבריו, "מזה חודשים העניין תקוע בגלל אולמרט שלא רוצה לשחרר את אסירינו".

נעצר חשוד בחטיפת שליט

השב"כ התיר לפרסום כי בפעילות משותפת שלו ושל צה"ל לפני כחודש, נעצר פעיל חמאס פלסטיני שהיה מעורב בחטיפת החייל גלעד שליט בכרם שלום. העצור, מוחמד צופי, הודה בחקירתו כי היה מעורב בחטיפת שליט. על פי הפרסומים, סיפר בחקירתו כי צילם את תקיפת חמאס ווועדות ההתנגדות העממית על מוצב כרם שלום, ביוני 2007. בתקיפה נהרגו שני חיילים ושליט נלקח בשבי.

לכתבה המלאה