דיווח: שר החוץ הצרפתי ידון עם נסראללה על עסקת שחרור שבויים

העיתון הלבנוני א-דיאר מדווח כי קושנאר צפוי להיפגש עם מזכ"ל החיזבאללה כדי לדון עמו על עסקת חילופי שבויים. לפני כשבועיים נועד קושנאר עם נציגי חיזבאללה ואמר כי הבין מהם שהחטופים בחיים. עם זאת, בחיזבאללה הכחישו את דבריו וטענו כי לא העבירו לו פרטים בנושא

שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, ידון עם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, על חילופי שבויים בין ארגונו לישראל, כך דווח אתמול (שבת) בעיתון הלבנוני א-דיאר. לא נמסרו פרטים נוספים על מועד הפגישה ולא התקבל אישור לידיעה מהגורמים המעורבים.

לפני כשבועיים נועד קושנאר עם נציגים של חיזבאללה בוועידה שנערכה בצרפת על עתיד לבנון. בתום הפגישה, הצהיר כי הבין מנציגי הארגון שהחיילים החטופים, אודי גולדווסר ואלדד רגב, בחיים. לדבריו, "קיבלתי אישור לכך שהמו"מ לשחרורם נמשך, והוא נמצא על המסלול הנכון, בעיקר עם האו"ם".

זמן קצר לאחר שדבריו של קושנר פורסמו, הכחישו בחיזבאללה כי מסרו לקושנאר מידע על מצב החיילים החטופים. העיתון הלבנוני א-ספיר דיווח כי בניגוד להצהרות קושנר, נציגי הארגון לא מסרו לו כל פרטים בנושא.

קרנית גולדוואסר, רעייתו של אהוד, אמרה בעקבות הפרסומים כי המשפחות מחכות לסימן חיים ולא לדיבורים. לפני כשלושה שבועות נועדו המשפחות עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, ודרשו ממנו להחרים את החיזבאללה אם לא יתן אות חיים של החטופים.

"גולדווסר ורגב בחיים"

שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, אמר כי למיטב הבנתו, אודי גולדווסר ואלדד רגב בחיים. במסיבת עיתונאים שקיים בפריז, במהלך הוועידה על עתיד לבנון, אמר כי "למיטב הבנתי, שני החיילים נמצאים בחיים". לדברי קושנר, שוחח עם נציגי חיזבאללה שאמרו לו כי המו"מ לשחרור החטופים נמשך. "קיבלתי אישור לכך שהמו"מ לשחרורם נמשך, והוא נמצא על המסלול הנכון, בעיקר עם האו"ם" אמר קושנר.

לכתבה המלאה