ארה"ב: ארבעה הרוגים בהתרסקות שני מסוקי טלוויזיה

שני טייסים ושני כתבים של חברות חדשות בטלוויזיה נהרגו כאשר סיקרו מרדף משטרתי. שני מסוקי הטלוויזיה חגו קרוב מדי אחד אל השני והתרסקו מעל פארק בעיר פינקס

(02:08 דקות)

ארבעה עיתונאים נהרגו בעיר פינקס שבאריזונה, כאשר שני מסוקים של חברות לסיקור חדשות בטלוויזיה, שעקבו אחר מרדף משטרתי בשידור חי, התנגשו והתרסקו. המסוקים התרסקו מעל פארק בעיר ועלו באש, אך איש מעוברי האורח בפארק לא נפגע.

תחנת הטלוויזיה KNXV דיווחה כי הפעילה את אחד המסוקים, המסוק השני השתייך לתחנה KTVK. הכתב והצלם שהיו על כל אחד מהמסוקים נהרגו.

כתב תחנת KNXV, קרייג סמית, סיקר בשידור חי מרדף שניהלה המשטרה אחר גבר המוכר למשטרה, שמיאן לעצור במחסום תנועה ופגע במספר מכוניות בשעה שנמלט מהשוטרים. המשטרה פוצצה את צמיגי המשאית בה נהג החשוד, אך זה יצא מרכבו ונמלט מהמקום ברכב אחר שגנב. החשוד נעצר לאחר שהסתגר בבית סמוך למקום. בכיר במשטרת פינקס אמר כי הוא סבור שניתן להאשים את החשוד גם בקשר לגרימת ההתרסקות.

ריק גוצ'י, שהיה עד להתרסקות, סיפר כי המסוקים חגו קרוב יותר ויותר אחד לשני, אז התרסקו. "זה היה כמו ואקום, המסוקים נשאבו אחד לתוך שני והתפוצצו" סיפר גוצ'י. לדבריו, הוא רץ מיד לאתר ההתרסקות, אך לא ראה אף ניצול בהריסות.

ברבה קוקרן, נשיאת איחוד חברות החדשות ברדיו ובטלוויזיה בארה"ב, אמרה כי לא זכור לה מקרה נוסף בו מסוקים של חברות חדשות התנגשו במהלך סיקור. "הטייסים הללו מאד מקצועיים" אמרה קוקרן, "הם משלבים בין כישורי הטיס שלהם לכישוריהם העיתונאיים".