שר הפנים הורה על פיזור שלוש מועצות מקומיות

בר און הורה לפזר שלוש רשויות מקומיות, על רקע משבר הלנת השכר, הקשיים הכלכליים והכשלים הניהוליים שנמצאו בהן. בר און: זהו מהלך קשה אך הכרחי. בשבועות האחרונים החלו תהליכי שימוע בלשכת בר און והחלטות נוספות יתקבלו בקרוב

שר הפנים, רוני בר און, הורה היום (חמישי) על פיזור המועצות המקומיות בדבוריה, בכפר כנא ובירכא ועל הפסקת עבודתם של העומדים בראשן. ההחלטה התקבלה על רקע משבר הלנת השכר, הקשיים הכלכליים והכשלים הניהוליים שנמצאו בהן. לדברי בר און, "זהו מהלך קשה אך הכרחי". הוא הוסיף כי "הגיעה העת להציב סטנדרטים של אחריות ומינהל תקין בכלל הרשויות המקומיות".

ההחלטה של בר און התקבלה בעקבות דו"ח שהכין מנכ"ל משרד הפנים, רם בלינקוב, במסגרת בחינה כוללת של תפקוד הרשויות המקומיות ברחבי הארץ. במהלך השבועות האחרונים, זומנו ללשכת בר און מספר ראשי רשויות להליכי שימוע, בעקבות התנהלותם. מלשכת שר הפנים נמסר כי ההחלטה שהתקבלה היום מהווה שלב ראשון ביישום המסקנות שהניבו השימועים.

לדברי בר און, המהלך שהתקבל "מעביר מסר ברור, לפיו משרד הפנים לא יסבול תופעות של חוסר אחריות ניהולית ותקציבית וכי יופעלו כל סמכויות ההתערבות, הפיקוח, הבקרה והאכיפה הקיימות בחוק כלפי אותן רשויות מקומיות אשר תחרוגנה מכללי המינהל התקין".

משרד הפנים ימנה ועדות ממונות למילו תפקידי המועצות שפוזרו ובמקום העומדים בראשם. ממשרד הפנים נמסר כי בימים הקרובים יתקבלו החלטות לגבי רשויות מקומיות נוספות.

לפני כחודשיים קיבל בר און החלטה תקדימית והורה על פירוק המועצה האזורית אפעל, בשל מצבה הכלכלי ובשל אופן ניהולה. על פי ההחלטה, שטחי המועצה יסופחו לרשויות המקומיות הסמוכות אליה.