ארגון המורים: מחר יתחדשו הלימודים

התלמידים חוזרים ללמוד למרות שלא הושגה התקדמות בישיבה של נציגי משרד החינוך וארגון המורים. 46% מבני הנוער אומרים כי השביתה שהיתה לא הורידה להם את המוטיבציה לקראת הבגרויות, כך עולה מסקר שנערך עבור מועצת התלמידים והנוער הארצית. יו"ר המועצה: "יש מוטיבציה אבל עם זאת - ההכנות נפגעו"

הלימודים בכל בתי הספר העל-יסודיים יתקיימו מחר (שישי) כסדרם, כך נמסר מארגון המורים. בשעה זו מתקיים דיון בין נציגי משרד החינוך ונציגי ארגון המורים. יו"ר הארגון, רן ארז, אמר כי לעת עתה אין כל התקדמות במו"מ, אך בסיום הדיון יחליט הארגון אם לחדש את השביתה ביום ראשון.

ובתוך כך: 46% מבני הנוער אומרים כי שביתת המורים כלל לא מורידה להם את המוטיבציה לקראת הבגרויות, כך עולה מסקר שערכה חברת "טלאול" לסקרים עבור מועצת התלמידים והנוער הארצית. הסקר נערך לקראת ועידת מועצות התלמידים והנוער הארצית שתיערך ביום שני הקרוב.

עוד עולה מהסקר ש-69% אומרים כי היה להם לפחות מורה אחד שניתן להגדיר כ"מורה לחיים". לקראת פרסום דו"ח ועדת וינוגרד אומרים 62% מבני הנוער כי המנהיגים שיצמיח הדור שלהם יהיו טובים מאלה שהיום.

הסקר נערך בקרב 500 בני נוער ותלמידים מכל חלקי הארץ, ובסיוע כספי שניתן על ידי התאחדות הסטודנטים הארצית.

חגי אורן, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית: "הסקר מצביע על כך שהמוטיבציה בקרב בני הנוער לקראת הבגרויות לא ירדה, עם זאת ההכנות, כידוע, נפגעו. אנחנו מקווים שהדבר יבוא לידי ביטוי בצורה מצומצמת ככל האפשר בבחינות עצמן. בכל מקרה, שר האוצר וראש הממשלה, אהוד אולמרט, צריך להפסיק לשחק משחקים". עוד מוסיף אורן: "הנתונים בקשר לאמון במנהיגים היום חייב להעסיק את נבחרי הציבור. הנתון מצביע על מגמה מדאיגה בציבור הרחב שיש לטפל בה בכובד ראש".