איראן מאיימת: נתקוף את ישראל ומטרות אמריקניות

בכיר במשרד הפנים האיראני איים כי אם מדינתו תותקף בשל תכניתה הגרעינית - היא תתקוף בחזרה באמצעות טילי השיהאב-3 ארוכי הטווח שלה

איראן תתקוף את ישראל ומטרות אמריקניות באזור המפרץ אם תותקף בשל תכניתה הגרעינית – כך איים היום (חמישי) סגן שר הפנים לענייני ביטחון באיראן, מוחמד באכר זולגאדר.

"לא יהיה מקום בטוח עבור ארה"ב הודות לטילים ארוכי הטווח... באפשרותנו לירות עשרות אלפי טילים מדי יום", אמר זולגאדר לסוכנות הידיעות האיראנית "אירנה", והוסיף כי "בעזרת הטילים ארוכי הטווח איראן יכולה לאיים על ישראל כמו גם מטרות אמריקניות".

לטענת איראן, טילי השיהאב-3 שברשותה הם בעלי טווח של אלפיים קילומטרים ומסוגלים לפגוע בישראל ובבסיסים אמריקנים במפרץ הפרסי.

"לא הושגה פריצת דרך"

בתוך כך, הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר כי בשיחות בנושא הגרעין האיראני שנערכות באנקרה, בירת טורקיה, לא הושגה "פריצת דרך משמעותית". הדיונים בין סולאנה לבין הממונה על המו"מ מטעם איראן, עלי לריג'אני, נפתחו אתמול.

לריג'אני דיווח כי דווקא הושגה התקדמות בשיחות. "אני חושב שבכמה תחומים אנו משיגים השקפה אחידה. זה מוכיח כי הדרך הטובה ביותר ליישב את המחלוקות היא במסגרת דיונים המבוססים על החוק והתקנות הבינלאומיים", אמר לקראת חידוש השיחות הבוקר.