שרת החינוך: הייתה הפעלה בלתי סבירה של כוח כנגד הסטודנטים

7 סטודנטים נפצעו אתמול (רביעי) קל, בהם גם יו"ר אגודת הסטודנטים, בעימותים עם המשטרה בהפגנה הסטודנטים בתל אביב. הסטודנטים וצוותי תקשורת שהיו במקום טוענים לאלימות משטרתית. השביתה באוניברסיטאות תימשך גם מחר

(3:12 דקות)

סטודנט אחד מבין השבעה שנעצרו אמש (רביעי) בהפגנה בתל אביב, נותר במהלך הלילה במעצר. בהפגנת הסטודנטים השתתפו אלפי בני אדם.

הסטודנט, בן 29, יובא הבוקר לבית משפט השלום בעיר, שם תבקש המשטרה לשחררו בערבות.הוא חשוד בהפרת סדר ובהשתתפות בהתקהלות אמורה. יתר הסטודנטים העצורים שוחררו במהלך הלילה.

בתום ההפגנה הסוערת שנערכה ברחבת מוזיאון תל אביב פרצו עימותים אלימים בין הסטודנטים לבין השוטרים, לאחר שהמפגינים חסמו את הרחובות אבן גבירול ושאול המלך. במהלך העימותים נחבלו לפחות שבעה סטודנטים, ביניהם גם יו"ר אגודת הסטודנטים, איתי שונשיין. שונשיין נפצע באורח קל, ופונה לבית החולים "איכילוב" בעיר.

"אם לא צועקים לא שומעים"

באירוע המחאה לקחו חלק גם אומנים רבים, שקראו לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להתערב בנושא. שר החינוך לשעבר, יוסי שריד, היה בין הנואמים. שריד הביע תמיכה בהחרפת המאבק. "אם לא צועקים מספיק חזק, לא שומעים כלום", הסביר.

השביתה במוסדות להשכלה גבוהה נמשכת גם היום, על רקע דרישת הסטודנטים לפרק את ועדת שוחט שתומכת בהעלאת שכר הלימוד. הסטודנטים אף דורשים שראש הממשלה, אהוד אולמרט, ייפגש עמם.