ת"א: סטודנטים שהפגינו התעמתו עם שוטרים

כ-10,000 סטודנטים הגיעו לעצרת גדולה במוזיאון ת"א. יו"ר אגודת הסטונדטים, איתי שונשין, נפצע בעימות עם שוטרים ופונה לבית חולים. אביב גפן, שהיה בין המפגינים: "אולמרט, תתחיל לעסוק בחינוך"

יו"ר אגודת הסטודנטים, איתי שונשין, נפצע אמש (רביעי) באורח קל במהלך הפגנת הסטודנטים שנערכה ברחבת מוזיאון תל אביב, ופונה לבית החולים "איכילוב" בעיר. הסטודנטים הפגינו נגד הקיצוץ במערכת החינוך וההשכלה הגבוהה, וחסמו את הרחובות אבן גבירול ושאול המלך עד כיכר רבין. שוטרים שהגיעו למקום התעמתו עם המפגינים ולפחות חמישה סטודנטים נוספים נחבלו. מהמשטרה נמסר כי שבעה סטודנטים נעצרו ונלקחו לחקירה.

העצרת החלה ברחב המוזיאון ובה נאמו יו"ר האגודה וגם הזמר אביב גפן, שהצטרף למפגינים. גפן בנאומו: "אולמרט, תפסיק להשקיע בשטחים ותתחיל להשקיע בבני אדם ובחינוך. אל תכניס את ישראל לתרדמת כי בלעדי הסטודנטים תהיה בעצמך בתרדמת".

מספר סטודנטים טענו כי השוטרים במקום הדפו אותם בכוח תוך כדי שהם מכים אותם. מהמשטרה נמסר כי תלונות הסטודנטים ייבדקו. עוד נמסר כי במהלך המהומות נעצרו שבעה סטודנטים שהפרו את הסדר.

על פי הערכת מארגני העצרת, השתתפו בה 10,000 בני אדם. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב: "לא לקיצוץ בהשכלה הגבוהה" ו"אולמרט, תתפטר".

שביתת הסטודנטים נכנסת היום ליומה ה-15, וארגוני הסטודנטים הודיעו כי בכוונתם להמשיך במחאה למרות האיומים. ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע לסטודנטים כי אם לא יפסיקו את השביתה עד השבוע הבא, יהיה צורך להאריך את סמסטר ב'. לטענתו, בכך יעמידו הסטודנטים בסכנה את כל שנת הלימודים.

לפני שפונה לבית החולים, אמר יו"ר הסטודנטים כי הם ימשיכו בשביתה עד שתפורק ועדת שוחט שתומכת בהעלאת שכר הלימוד, ועד שראש הממשלה, אהוד אולמרט, ייפגש עמם.

יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, גינה הערב בחריפות את דיכוי הסטודנטים על ידי המשטרה. לדבריו, "זכותם של הסטודנטים להביע את מחאתם אבל הממשלה, במקום שתטה אוזן קשבת לדרישותיהם ותטפל בהם באופן צודק ולמענם - היא שולחת להם את המשטרה כדי לדכא אותם".