היום: שביתה חלקית בביה"ס

ארגון המורים העל יסודיים הודיע: הלימודים הבוקר יושבתו בבי"ס תיכוניים ובחלק מחטיבות הביניים במחוז צפון ובמחוז דרום של משרד החינוך. השביתה לא תכלול את בתי הספר של "אורט" ו"עמל"

ארגון המורים העל יסודיים הודיע כי ישבית היום (חמישי) את הלימודים בבתי הספר התיכוניים ומקצת חטיבות הביניים במחוז צפון ובמחוז דרום של משרד החינוך. השביתה לא תכלול את בתי הספר של רשתות "אורט" ו"עמל", שהושבתו בשבוע שעבר.

למרות ההודעה על השביתה, בארגון המורים העל יסודיים הבהירו כי אינם מתכוונים להפר את פסיקת בית הדין הארצי לעבודה בירושלים, ולא ישבשו את ההכנות לבחינות הבגרות בבתי הספר.

אתמול בבוקר נערכה פגישה בין יושב ראש ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, לבין מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, בהשתתפות הממונה על השכר באוצר, אלי כהן. שני הצדדים הגדירו את הפגישה "טובה", אך נציגי ארגון המורים מסרו כי לא קיבל תשובות בנושאים הנתונים במחלוקת, כמו מכסות הפרישה ושיחקת השכר של המורים. בעקבות כך, הודיע המורים על השביתה היום.

גם הבוקר צפויה פגישה בין צוותי המשא ומתן של כל הצדדים, ואחריה יוחלט אם להמשיך את השביתה גם בשבוע הבא. אנשי משרד החינוך מסרו כי הם מצטערים על ההחלטה להשבית את הלימודים היום, וכי זו "שביתה מיותרת".

ובתוך כך הודיע משרד החינוך כי יחדש הבוקר את פעילות חדר המצב לדיווחי התלמידים על הפרות צווי המניעה לנוכח השביתה. מנכ"ל משרד החינוך אבואב הביע צער על כך שהאנרגיות לא מופנות למו"מ אלא להשבתת הלימודים.