חשד: עשרות כלבים בריאים מומתים בניגוד לחוק

מתחקיר עיתון "הארץ" עולה חשד לפיו הווטרינר הראשי באיגוד ערים שומרון נוהג להמית כלבים בניגוד לחוק, תוך זמן קצר ממועד הסגרתם. יתר הכלבים מוחזקים בתת תנאים

בתחנת ההסגר של איגוד ערים וטרינרי שומרון מורדמים למוות, על פי החשד, עשרות כלבים בריאים בניגוד לחוק - כך עולה מתחקיר "הארץ" שפורסם היום (רביעי). שאר הכלבים מוחזקים בתנאים ירודים, ורבים מהם מתים בסופו של דבר.

מהתחקיר עולה כי הכלבים מורדמים לאחר יומיים שלושה מיום הסגרתם, וזאת בניגוד לחוק הקובע כי וטרינר של תחנת הסגר יכול להרדים כלב באופן מיידי רק אם הוא נגוע בכלבת או במחלה אחרת. אם הכלב אינו נגוע אך אין לו דורשים או מאמצים, ניתן להמיתו רק כעבור עשרה ימים. "הארץ" מדווח כי מסמכים שהגיעו לידיו מעידים על לפחות שני כלבים בריאים שנמצאו משוטטים, והומתו תוך יממה בלבד.

הנושא באחריות להמתות הוא ד"ר שרגא אוקונובסקי, מנכ"ל איגוד ערים שומרון והווטרינר הראשי. אחד העובדים שבחר להישאר בעילום שם סיפר: "לפני פחות מחודש הורדמו שלושה גורי כלבים מיד עם הסגרתם". המניע למעשים הוא, לטענתו, "רוע לב".

תת תזונה ומחלות קשות

הכלבים שאינם מומתים מוחזקים בהסגר בתנאים גרועים ומקבלים מזון ירוד. כתוצאה מכך הם סובלים מתת תזונה וממחלות קשות, ורבים מהם מתים.

אתי אלטמן, מראשי עמותת "תנו לחיות לחיות" ,סיפרה כי לא מדובר במידע חדש. "הוא פגע בחיות במשך שנים, והרדים אותן כשאפשר היה למסור אותן לאימוץ", העידה על אוקונובסקי.

ד"ר אוקונובסקי עצמטען כנגד ההאשמות "לא היה ולא נברא".