ביהמ"ש למורים השובתים: לא יתכן שתעשו טריקים כדי לעקוף צו

שופטי בית הדין לעבודה מתחו ביקורת על החלטת המורים השובתים לדחות את בחינות המתכונת, למרות הצו שהוצא להם. ראש הרכב השופטים: הטעות שלכם היא שאתם יושבים כאן במקום לדון עם האוצר. היום תהיה שביתה רק בביה"ס של רשתות "אורט" ו"עמל"

בית הדין הארצי לעבודה מתח אמש (חמישי) ביקורת על השביתה של ארגון המורים ועל ההחלטה לבטל בחינות מתכונת. לדברי עמירם רבינוביץ', ראש הרכב השופטים, "לא ייתכן שתעשו טריקים, כדי לעקוף צו שהדיו עוד לא יבשה עליו".

"הטעות שלכם היא שאתם יושבים כאן ולא עם האוצר ועוסקים בדקדוקי עניות", אמר רבינוביץ'. השופט שמואל צור הוסיף כי מדובר בהפרת צו - "אמרתם לתלמידים לא להגיע לבתי הספר". הוא הוסיף כי "הייתם צריכים לפנות אלינו ולא לפעול על דעת עצמכם".

הדיון התקיים בעקבות עתירה של משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי, שדרשו לקבוע כי ארגון המורים ביזה את בית המשפט, כשביטל את מבחני המתכונת בבתי הספר התיכוניים, למרות פסיקת בית המשפט.

הבוקר הודיע ארגון המורים העל-יסודיים כי ישבית מחר את הלימודים בבתי הספר השייכים לרשת "אורט" ו"עמל", מכיתות ז' ועד יב'. בשאר בתי הספר יתקיימו הלימודים כסדרם. אתמול הודיע הארגון על דחיית בחינות המתכונת ("המגן"), בניגוד להוראת בית הדין לעבודה. לטענת ארגון המורים, הבחינות לא בוטלו אלא נדחו למועד אחר, ולכן הוראות בית הדין לא מופרות.