אבו מאזן: העיתונאי הבריטי בחיים. יודע איזה ארגון מחזיק בו

יו"ר הרשות הפלסטינית הצהיר כי מנגנוני הביטחון הפלסטינים אישרו בפניו כי ג'ונסטון חי. אמר כי הוא פועל לקידום שחרורו בחיים. לדברי הנייה, אין לחוטפים מניעים פוליטיים, אלא "אישיים". בתחילת השבוע הכריז ארגון בלתי מוכר כי הוציא את ג'ונסטון להורג. ג'ונסטון נחטף בעזה לפני למעלה מחודש ומאז לא ידוע על מקום המצאו

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר היום (חמישי) כי הוא משוכנע שהעיתונאי הבריטי, אלן גו'נסטון, חי, למרות טענת ארגון בלתי מוכר כי הוצא להורג. במהלך ביקורו בשטוקהולם, אמר אבו מאזן לכתבים כי ידוע לו איזה ארגון מחזיק בג'ונסטון, אך סירב להוסיף פרטים.

בתחילת השבוע הודיע ארגון בלתי מוכר בשם "גדודי הג'יהאד והתווחיד", המזהה עצמו עם אל-קאעדה, כי ג'ונסטון הוצא להורג. בכרוז שהופץ בעזה, נכתב כי הוצא להורג מאחר שממשלת אבו מאזן והחמאס, כמו גם ממשלת בריטניה, לא פעלו מספיק כדי למלא את דרישות החוטפים ולהביא לשחרור האסירים הפלסטינים. הארגון הבטיח לפרסם קלטת המציגה את ההוצאה להורג.

לדברי אבו מאזן, "מנגנוני המודיעין הפלסטינים אישרו בפניי כי ג'ונסטון בחיים". הוא הוסיף כי הוא מנסה לקדם את שיחרורו בחיים וכי הדבר לוקח זמן. בתוך כך, אמר ראש הממשלה הפלסטינית, איסמעיל הנייה, כי לחוטפיו של ג'ונסטון אין מניעים פוליטיים, אלא "דרישות אישיות". הוא אמר את הדברים בראיון לתחנת הטלוויזיה ההולנדית RTL-4, אך לא נתן פרטים נוספים.

העיתון הערבי "אל חיאת", היוצא לאור בלונדון, פרסם לפני כעשרה ימים כי מנגנוני הביטחון הפלסטינים בודקים אפשרות שג'ונסטון בייים את חטיפתו. על פי הפרסומים, ג'ונסטון עמד בפני פיטורין והוא מוחזק במקום מסתור שתואם מראש.