ארגונים בינלאומיים נרתמים לסייע לניצולי השואה בישראל

מה שלא עושה ישראל עושים ארגונים בעולם, ושולחים מנות מזון לניצולי שואה נזקקים. חבר בתנועה עולמית, ד"ר רונלד רוברטסון: "לא יתכן שב-2007 יאלץ ניצול שואה לבחור בין תרופות לבין מזון בגלל מחוסר תקציב"

מה שלא עושה ישראל עושים ארגונים בינלאומיים: 20,000 מנות מזון הובאו אתמול (רביעי) לישראל ויימסרו הערב ומחר לניצולי השואה במצוקה. היוזמה באה דווקא מכיוונם של ארגונים בינלאומיים לנוכח חשיפת המצוקה העמוקה בה שרויים כשליש מניצולי השואה החיים בישראל. את היוזמה מובילה תנועת Helping Hand Coalition הפועלת בכל רחבי העולם ונרתמת למשימות הומניטאריות.

"לא יתכן שבשנת 2007 יאלץ ניצול שואה כלשהוא לבחור בין תרופות לבין מזון כתוצאה מחוסר תקציב", אומר ד"ר רונלד רוברטסון, מתאם הפעולות העולמי של התנועה. לדבריו, "ניצולים קדושים אלו אמורים להיות מטופלים כמלאכים, לא העלתי בדעתי שדווקא בישראל יגיעו ניצולים לסף רעב".

לפני כחודש, כשנחשף ד"ר רוברטסון לראשונה למצוקת ניצולי השואה בישראל, נרתמה תנועתו לסייע ולחלק חבילות מזון לנזקקים במהלך החודש הקרוב.

"הקמנו נציגות בישראל ובכוונתנו לסייע בכל תחום שיידרש - מזון, רפואה, מגורים, כסף, ולהציע סיוע בכל תחום, בכל נפח ולמשך כל זמן שיידרש", הוא אומר.

עוד מספר ד"ר רוברטסון כי עד כה עסקה תנועתו בסיוע לניצולי שואה במצוקה בעיקר במדינות חבר העמים, "וזאת עשינו עוד טרום נפילת מסך הברזל". לדבריו, "עד עתה לא היינו מודעים למצב ניצולי השואה בישראל ואולם מעת שהובא הנושא לידיעתנו החלטנו על תגובה מהירה ומיידית".

מספרם של ניצולי השואה החיים כיום בישראל הנמצאים מתחת לקו העוני מוערך ב-70,000 איש. רבים מהם זוכים ליחס משפיל ומבזה בוועדות רפואיות, בכך שהם נאלצים להוכיח כי נכותם נגרמה כתוצאה מרדיפת הנאצים. במקביל, מעכבת הממשלה את העברת "חוק ניצולי השואה", ומונעת מהם את הסיוע לו הם זקוקים.

כל ניצול שואה במצוקה וכל מי שיודע על ניצול שואה הזקוק לעזרה, מוזמן לפנות לתנועה בטלפון 03-5752199. התנועה פונה גם למתנדבים המוכנים להרתם ולסייע.