הליגה הערבית: להקים ועידה למו"מ לשלום עם ישראל

הליגה הערבית קוראת להקמת ועידה בינלאומית לניהול משא ומתן לשלום עם ישראל. הוועדה אישרה את היוזמה כפי שהיא ללא שינויים. מצריים וירדן נתבקשו ליצור התקשרויות עם ישראל כדי להתניע את היוזמה

בליגה הערבית קוראים להקמת ועידה בינלאומית לניהול משא ומתן לשלום עם ישראל. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה היום (רביעי) כי ועדת היוזמה הערבית הקימה צוות עבודה מורחב שאמור ליצור התקשוריות עם הממשלה הישראלית, בתקווה להפעיל את היוזמה שאושררה בריאד השנה. עוד דווח כי הוועדה החליטה לקיים ישיבה שלא מן המניין לשרי החוץ הערביים בתחילת יוני בקהיר.

השרים הערביים שנועדו היום החליטו על הקמת מספר ועדות במטרה להסביר את היוזמה הערבית לישראל ומדינות אירופה, ולדון במנגנון המאפשר את יישומה.

הוועדה אישרה היום, בין היתר, את היוזמה כפי שהיא ללא שינויים. מצריים וירדן נתבקשו ליצור התקשרויות עם ישראל כדי להתניע את היוזמה. במסיבת עיתונאים שקיים ביחד עם מזכ"ל הליגה הערבית עאמר מוסא, סעוד אלפייסל, שר החוץ הסעודי, הביע תקווה שהקהילה הבינלאומית תספק תמיכה למאמצים הערביים ליישום היוזמה הערבית.

עאמר מוסא קרא מצידו לישראל להושיט יד לשלום, כפי שעושות גם המדינות הערביות. כמו גם קרא לישראל לסגת מהשטחים הערביים, להפסיק בניית חומת ההפרדה, ולהסיר את המצור המוטל על הפלסטינים, כתנאי ליישום היוזמה וכינון השלום באזור.