היום: יש שביתה - אין מתכונת

ארגון המורים ישבית מחר את הלימודים בבתי הספר השייכים לרשת "אורט" ו"עמל", מכיתות ז' ועד יב'. בשאר בתי הספר יתקיימו הלימודים כסדרם. הארגון דחה את בחינות המתכונת בניגוד להוראת ביה"ד לעבודה

ארגון המורים העל-יסודיים הודיע היום (חמישי) כי ישבית מחר את הלימודים בבתי הספר השייכים לרשת "אורט" ו"עמל", מכיתות ז' ועד יב'. בשאר בתי הספר יתקיימו הלימודים כסדרם.

אתמול הודיע ארגון המורים העל-יסודיים על דחיית בחינות המתכונת ("המגן") האמורות להתקיים היום (חמישי) בבתי הספר, זאת בניגוד להוראת בית הדין לעבודה. לטענת ארגון המורים, הבחינות לא בוטלו אלא נדחו למועד אחר, ולכן הוראות בית הדין לא מופרות.

ההודעה על ביטול המתכונת באה לאחר שיו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר בבוקר כי בחינות הבגרות והמתוכנת יתקיימו כסדרן. "אנחנו מורים ומכבדי חוק, נקיים בחינות מתוכנת ובחינות בגרות, תגבורים ומרתונים" אמר ארז, אך לקראת שעות הערב נמסרה הודעה חדשה מהארגון.

אתמול התקיימו הלימודים כסדרם, בעקבות צווי מניעה שהוציא ביום שני בית הדין הארצי לעבודה, שמחייבים את המורים לקיים את מבחני הבגרות, מבחני המתכונת, מרתונים של הכנה לבגרויות ושיעורי עזר לתלמידים לקויי למידה.

היום, כאמור, תהיה שביתה ובמשרד החינוך נערכים לקראת טיפול במפירי הקביעה של בית הדין, לפיו אין לבטל בחינות בגרות ומתכונת.