יום שלישי לשביתת הסטודנטים

אוניברסיטת חיפה הייתה מוקד הפגנות הסטודנטים, זאת בהמשך להפגנה שקיימו הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב • המפגינים עמדו דקת דומיה על ההשכלה הגבוהה

כ-150 סטודנטים הפגינו היום (חמישי) במרכז זיו בחיפה, נגד וועדת שוחט, העלאת שכר הלימוד וקיצוץ תקציב ההשכלה הגבוהה. זהו היום השלישי לשביתת הסטודנטים.

הסטודנטים חסמו את התנועה בצומת מרכזי באישור המשטרה וניקו שמשמות של מכוניות בפקקים, כסמל לעבודות שיאלצו לעבוד בהן אם יעלה שכר הלימוד. כמו כן ישבו המפגינים על הכביש ועמדו דקת דומיים מול "ארון הקבורה של ההשכלה הגבוהה".

הסטודנטים קראו לראש הממשלה, אהוד אולמרט ולשרת החינוך, יולי תמיר, להתפטר בשל הזנחת הסטודנטים, וטוענים כי אולמרט ותמיר נותנים יד להעלאת שכר הלימוד. נציגי הסטודנטים מסרבים להיפגש למו"מ עם שרת החינוך, ומצהירים כי מוכנים לנהל מו"מ רק עם ראש הממשלה ולהפסיק את השביתה אם ייענה לדרישותיהם.

אתמול הפגינו כ-300 סטודנטים בפני המרכז הטכנולוגי הסמוך לאוניברסיטת תל אביב, בו מתכנסת ועדת שוחט. במהלך ההפגנה נחסם קטע הכביש בפינת דרך נמיר ורחוב איינשטיין, אחרי שהמפגינים הבעירו צמיגים במקום. חלק מהסטודנטים אף התפרצו לכביש וסירבו להתפנות.

לטענת הסטודנטים, הממשלה הפרה את ההסכם שהושג עם שרת החינוך, יולי תמיר, בפתיחת הסמסטר השני. הסטודנטים דורשים לחזור למתווה מסקנות וינוגרד, להוריד את שכר הלימוד, לבטל את הקיצוצים במערכת ההשכלה הגבוהה ולפרק את ועדת שוחט.