39% מהציבור: לשחרר את שליט תמורת אסירים רוצחים

נתונים אלו עולים מסקר שתוצאותיו פורסמו ברשת ב'. הסקר עוסק גם בהשפעת התנהלותו של ח"כ בשארה על היחסים בין היהודים לערבים במדינה ובשאלה האם חיים רמון ראוי לשמש כשר בכיר או לא

אזרחי מדינת ישראל חלוקים בשאלה האם לשחרר אסירים עם "דם על הידיים" בתמורה לשחרור החייל החטוף, גלעד שליט. כך עולה מסקר שערך אתמול (רביעי) מכון "מאגר מוחות" עבור התכנית "הכול דיבורים" ברשת ב', ושכלל למעלה מ-570 נשאלים. עוד עולה מהסקר כי רוב אזרחי מדינת ישראל סבורים שהתנהלותו בימים האחרונים של חבר הכנסת עזמי בשארה, פוגעת ביחסים בין אזרחיה הישראלים וערבים של המדינה.

על פי הסקר, 39% מהציבור תומכים בשחרור אסירים עם "דם על הידיים" בתמורה לשחרור שליט. מספר זהה של נשאלים הביע התנגדות לעסקה כזו.

לגבי בשארה, 61% מהנשאלים היהודים ו-39% מהערבים סבורים כי מדובר בהתנהלות שפוגעת ביחסים בין הערבים ליהודים. זאת לעומת 3% מהיהודים ו-11% מהערבים שסבורים כי התנהלותו של בשארה דווקא תורמת לאותם יחסים. לגבי השאלה האם בשארה ראוי לשמש כשר, התשובות היו נחרצות אף יותר. 68% מהנשאלים סבורים כי בשארה לא ראוי לשמש כשר, לעומת 8% שסבורים שכן. עם זאת, בקרב האזרחים הערבים הדעות פחות או יותר חלוקות בשאלה.

"להשעות את הירשזון"

58% מאזרחי ישראל סבורים כי על ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להשעות לאלתר את שר האוצר, אברהם הירשזון, החשוד בגניבת מיליוני שקלים מהסתדרות העובדים הלאומית. מקרב מצביעי קדימה, אחוז התמיכה במהלך שכזה אף גדול יותר, ועומד על 70%. עם זאת, 21% מהנשאלים סבורים כי יש לאפשר להירשזון להמשיך לכהן בתפקידו.

הנסקרים נשאלו בין היתר האם ראוי שחיים רמון ישמש כשר בכיר בממשלה או לא. 42% סברו כי מדובר במהלך ראוי, לעומת 39% שטענו ההיפך.